О 18:00 33 роки тому було ухвалено Акт проголошення незалежності України
33 роки тому о 18.00 Верховна Рада України прийняла історичний документ виняткового значення для долі українського народу — Акт проголошення незалежності України.
Подія проголошення незалежності України була однією з найважливіших в історії країни, і її розвиток відбувався під впливом політичних і соціальних процесів, що накопичувались упродовж десятиліть. Букви згадують як починався новий етап у житті України – відновлення її незалежності.
Підготовка Акту про проголошення незалежності
23 серпня 1991 року, після провалу путчу в Москві, український парламент готувався до історичного кроку. Левко Лук’яненко і Леонтій Сандуляк, два відомих українських політичних діячів, вирішили негайно підготувати документ про проголошення незалежності України. Чернетку Акту вони написали у шкільному зошиті, працюючи над текстом приблизно півтори години. Вони вибрали слово “акт” для назви документа, оскільки воно виглядало більш урочисто, ніж слово “закон”, яке натякало на багаторазовість дії, а не на однократний, вирішальний крок. Інші можливі варіанти, такі як “універсал”, асоціювалися з українським національним рухом початку ХХ-го століття, зокрема з Симоном Петлюрою, що могло відштовхнути частину депутатів, особливо з комуністичної партії.
Символічні дії в парламенті
24 серпня 1991 року, під час обговорення і прийняття Акту про проголошення незалежності, у Верховній Раді відбулися символічні дії, які підкреслили важливість моменту. Деякі депутати залишили на документі свої написи, наприклад: “Слава Україні”, “Ще не вмерла і не вмре”, “Від сьогодні – будьмо”. Ці написи відображали емоційний стан і національну єдність присутніх.
Прапор як символ боротьби
Пропозиція внести до зали Верховної Ради синьо-жовтий прапор, який був символом національного руху, належала В’ячеславу Чорноволу. Прапор, який він пропонував внести, мав особливе значення, оскільки з ним українці стояли на барикадах біля російського Білого дому під час спроби державного перевороту у Москві. Крім того, цей прапор підняли над куполом парламенту, що стало символом народження нової незалежної держави.
Значення події
Цей акт мав величезне значення для України, оскільки формалізував бажання народу до незалежності, яке вже тривалий час дозрівало. Проголошення незалежності стало ключовим кроком у формуванні суверенної української держави, закріпило результати референдуму, що відбувся 1 грудня 1991 року, на якому більшість українців підтримали незалежність, і відкрило нову сторінку в історії країни.
- Українські національні символи — це важливі елементи, які відображають історію, культуру та ідентичність народу. Кожен із них має глибоке історичне та культурне значення.
- Сьогодні, 24 серпня, в День Незалежності України, відбувся обмін військовополоненими. 115 українських захисників повернулись на рідну землю.
- 24 серпня оборонці України вперше використали ракету-дрон “Паляниця” для удару по російських силах.
Командира військової частини на Дніпропетровщині підозрюють у тому, що він примушував підлеглих працювати на будівництві для його близьких родичів.
58-річного окупанта, який з 2014 воював у лавах бойовиків “Л/ДНР”, а з початком повномасштабного вторгнення катував жителів Харківської області, заочно судитимуть за обвинуваченням у жорстокому поводженні з цивільними.
Російські пропагандисти заявили, що війська РФ перейшли кордон України у Чернігівській області в районі сіл Грем’яч та Мурав’ї. Як доказ вони показували російський триколор, встановлений неподалік кордону. Однак Оперативне командування “Північ” спростовує це.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у підрозділах ЗСУ повнопривідний бронеавтомобіль підвищеної прохідності “Зубр”.
Міністр оборони – віцепрем’єр-міністр Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що українці забули про допомогу, яку надала Варшава.