ОАЕ розглядають можливість введення експортного контролю товарів подвійного призначення – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Об’єднані Арабські Емірати розглядають можливість запровадження експортних ліцензій для переліку товарів, зокрема чіпів та інших компонентів, які перебувають під санкціями США та Європейського Союзу та використовуються російськими військовими в Україні, повідомляють джерела, знайомі з цим питанням.

Якщо впровадити відповідну систему, це може спричинити затримку дозволів на товари подвійного призначення, що використовуються для бойових дій, а отже, потенційно зашкодить здатності Кремля живити свою військову машину.

Наразі Росії вдалося обійти деякі торговельні обмеження, запроваджені США, Великою Британією та Європою, транспортуючи заборонені товари через треті країни, такі як ОАЕ, Туреччина та деякі країни Центральної Азії.

За минулі 18 місяців в ОАЕ спостерігали сплеск імпорту таких технологій, як напівпровідники та інноваційна електроніка з Європи та США. Багато з цих предметів були знайдені в російській зброї в Україні або ж потрібні Москві для її виробництва.

Західні офіційні особи посилили вимоги, щоб ОАЕ припинили діяти як “ворота” для Росії. Раніше представники США, Великої Британії та ЄС відвідали ОАЕ з питань санкцій, щоб висловити свою стурбованість, зокрема щодо того, що Дубай залишається головним пунктом перевалки компонентів, які підтримують військові зусилля Москви.

ЄС і США намагаються переконати так звані країни-посередники обмежити потік близько 45 категорій “високопріоритетних бойових компонентів”, включаючи певні інноваційні технології, електроніку та інші компоненти, що використовуються в крилатих ракетах, безпілотниках і вертольотах Ка-52.

Об’єднані Арабські Емірати розглядають можливість запровадження експортного контролю щодо Росії, аналогічного тому, що в межах санкцій запровадили США та Євросоюз.

Читайте також: Захід планує посилити тиск на ОАЕ через торгівлю з Росією – WSJ

Остаточного рішення про приєднання до технологічних санкцій ще не ухвалили. Натомість Емірати розраховують на виключення із “сірого списку” країн FATF.

ЄС уже наклав санкції на кілька організацій, зареєстрованих в ОАЕ, звинувативши їх у прямій підтримці російської військової машини. У червні блок також ухвалив новий інструмент, який дозволить державам-членам забороняти експорт ключових товарів компаніям і, зрештою, країнам, які, як вважають, допомагають Росії обійти санкції.

Очікується, що цей інструмент, який зрештою може запобігти потраплянню чутливих предметів до країн-посередників, буде запроваджено, якщо дипломатичні зусилля не принесуть результату.

Офіційний представник ОАЕ зауважив, що країна стежить за дотриманням санкцій і залишається “у тісному діалозі з нашими міжнародними партнерами, включаючи Сполучені Штати та Європейський Союз, щодо триваючого конфлікту в Україні”.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.

Інтереси безпеки Німеччини та Європи безпосередньо торкаються війни Росії проти України, заявив міністр економіки ФРН Роберт Габек у Пекіні на зустрічі з головою Національної комісії з розвитку та реформ (NDRC) Чженом Шаньцзе. Також сторони обговорювали й висновки Єврокомісії щодо можливого введення тарифів на китайські електромобілі.