США запровадили санкції проти компаній із РФ, Казахстану та Словаччини

Джерело: Міністерство фінансів США

Сьогодні, 16 серпня, Сполучені Штати Америки запровадили санкції проти трьох компаній із Казахстану, Росії та Словаччини, які сприяють торгівлі зброєю між РФ та КНДР.

Відтак, санкції запровадили проти компанії “Дефенс Іінжинірінг” із Казахстану, “Верус” із Росії та “Версор” зі Словаччини. Усі вони пов’язані з громадянином Словаччини Ашотом Мкртичевим, проти якого США запровадили обмеження ще у березні.

Мкртичев вів переговори з посадовцями КНДР та Росії, домовляючись про передання понад двох десятків видів зброї та боєприпасів до Росії в обмін на низку товарів, зокрема сировину та товари, до Північної Кореї.

У відомстві зазначили, що ці обмеження є частиною стратегії США, спрямованої на виявлення, викриття та підрив діяльності третіх країн, які намагаються підтримати жорстоку війну Росії проти України.

Оскільки Росія продовжує витрачати боєприпаси і втрачати важку техніку на полі бою, вона все частіше змушена звертатися до своїх нечисленних союзників, зокрема до КНДР, щоб підтримувати свою неспровоковану повномасштабну війну в Україні.

“Сполучені Штати продовжують викорінювати незаконні фінансові мережі, які намагаються спрямувати підтримку з Північної Кореї військової машини Росії. Разом із нашими союзниками та партнерами ми, як і раніше, віддані викриттю та припиненню торгівлі зброєю, яка лежить в основі жорстокої війни Путіна в Україні”, – заявив заступник міністра фінансів з питань тероризму та фінансової розвідки Брайан Нельсон.

Голову Сергокалинського району Дагестану Магомеда Омарова затримали силовики після подій у республіці 23 червня, під час яких невідомі обстріляли православну церкву, а також синагогу й наряд поліції.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.