ОАЕ ускладнили умови відкриття рахунків для компаній з РФ

Джерело: Bloomberg

Російські компанії, що базуються в Об’єднаних Арабських Еміратах, перебувають під пильнішою увагою з боку місцевих банків, оскільки держава Перської затоки зіштовхується з посиленням тиску з боку США, Євросоюзу та Великої Британії з метою перекриття каналів, які використовує РФ для обходу торгових санкцій.

ОАЕ залучили потік російських грошей у перший рік після того, як Володимир Путін ввів війська в Україну, і компанії швидко і легко зорієнтувалися в банківських операціях. Цей процес поступово стає все важчим, відмови стають все більш поширеними, оскільки ОАЕ виявляють меншу схильність до ризику, пов’язаного з санкціями, і прагнуть вийти з так званого сірого списку, за словами власників бізнесу та консультантів, опитаних виданням.

З точки зору фінансової відповідності бути російською компанією в ОАЕ стало набагато складніше, і ситуація стає все більш жорсткою, — сказала Дар’я Невська, консультантка з транскордонних угод та банківських рахунків.

Перекази коштів у Росію чи третю країну тепер піддаються посиленому контролю та займають більше часу. Низка банків вимагають надати більше документів, інколи блокують кошти, вимагаючи обґрунтувати переказ або вказати походження грошей.

Читайте також: Захід планує посилити тиск на ОАЕ через торгівлю з Росією – WSJ

ОАЕ також вживають додаткових заходів у межах процедур FATF  (група розробки фінансових заходів щодо боротьби з відмиванням коштів), вимагаючи від клієнтів більше інформації, пов’язаної із санкційними списками.

Зауважується, що ситуація особливо ускладнена для російських компаній через обсяг санкцій.

Раніше західні офіційні особи посилили вимоги, щоб ОАЕ припинили діяти як “ворота” для Росії. Представники США, Великої Британії та ЄС відвідали ОАЕ з питань санкцій, щоб висловити свою стурбованість, зокрема щодо того, що Дубай залишається головним пунктом перевалки компонентів, які підтримують військові зусилля Москви.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.