Облила фарбою ікону зі Сталіним: у Грузії затримали активістку

Джерело: NewsGeorgia

Тбіліський міський суд засудив до п’яти діб арешту громадянську активістку Нату Перадзе за те, що вона в храмі Самеба облила фарбою ікону Матрони Московської із зображенням Сталіна.

Як розповіли у виданні, сама ікона не постраждала, бо знаходилася за склом, але дії Перадзе суд визначив як “дрібне хуліганство”.

Зазначається, що поява зображення Сталіна у головному храмі Тбілісі викликала бурхливі суперечки. Виявилося, що ікону храму подарували лідери проросійської партії Альянсу Патріотів.

Фото: newsgeorgia

Патріархія обливання ікони фарбою розцінила як неприпустимі дії, але вирішила видалити зображення Сталіна, пославшись на “неканонічність” його зустрічі з Матроною Московською.

Для цього в Самеба запросили автора ікони, який має замінити одну з клейм. За попередніми даними, зображення Сталіна замінять на жінку, яка вилікувалась від раку.

  • Екологічні активісти в неділю влаштували акцію в паризькому Луврі, обливши супом всесвітньо відому картину Леонардо Да Вінчі “Мона Ліза” (“Джоконда”). Дві активістки, одягнені у футболки руху Riposte alimentaire, який пропагує громадянський опір для “побудови справедливого і стійкого суспільства”, вилили суп на захищену броньованим склом картину.

29 лютого міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок провела паралелі між розвитком подій у невизнаному Придністров’ї та ситуацією на сході Донбасі.

29 лютого президент Володимир Зеленський призначив бригадного генерала Володимира Карпенка командувачем Сил логістики Збройних Сил України.

Португальського пса Бобі, якого у 2023 році визнали найстарішим собакою у світі за версією Книги рекордів Гіннеса, позбавили титулу.

Польща не виключає введення заборони на сільськогосподарську продукцію з Росії, заявив прем’єр-міністр Дональд Туск 29 лютого під час візиту до Варшави свого колеги з Латвії, котра вже запровадила таку заборону.

Mozilla Corp, розробник веббраузера Firefox, заявив про скорочення близько 60 робочих місць після призначення нового генерального директора компанії.