Обміняний «іспанський журналіст» Павло Рубцов шпигував для ГРУ – прокуратура Польщі

Джерело: DW

Польська влада висунула обвинувачення в шпигунстві одному з росіян, звільнених під час обміну ув’язненими між РФ і Заходом. Павло Рубцов, також відомий як Пабло Гонсалес, шпигував для російської військової розвідки в Польщі з 2016 по 2022 роки, повідомила польська прокуратура.

Діяльність обвинуваченого полягала, зокрема, в отриманні та передачі інформації, поширенні дезінформації та проведенні оперативної розвідки“, – ідеться в повідомленні Національної прокуратури Польщі.

Пабло Гонсалес (Павло Рубцов), народився в СРСР, але повернувся в Іспанію разом з матір’ю-іспанкою. До арешту він видавав себе за іспанського журналіста, що писав про конфлікти.

Спецслужби Польщі заарештували його 28 лютого 2022 року. Він був під вартою до великого обміну між РФ і Заходом 1 серпня 2024 року. Тоді з літака його особисто зустрічав Путін.

Польська влада звинуватила Рубцова в шпигунстві для російської військової розвідки, але подальші деталі справи поки що не розкрито.

Ніхто не помітив “червоних прапорців”, хоча те, що Гонсалес писав, живучи у Польщі, було досить підозрілим.

У 2019 році він писав для Eulixe про нібито розчарування українців Майданом, вибори в Україні (згадуючи про можливі фальсифікації), а також про сильний поділ і заворушення в суспільстві. Він аналізував вибори в Польщі та Іспанії, критикував зустрічі в Нормандському форматі. У 2020 році він опублікував статтю, яка ставила під сумнів історію Другої світової війни, стверджуючи, що Польща спровокувала СРСР до нападу. Стаття навіть закінчувалася цитатою Сталіна. В інтерв’ю іспанському новинному сайту він говорив про “нацистів” в Україні і про те, що Польща не хоче сильної України, бо мріє про “Польщу від моря до моря”.

Незадовго до початку повномасштабного вторгнення РФ Гонсалес приїжджав до України. Зокрема, 2 лютого 2022 року він опублікував селфі з заводу “Південмаш”, що в Дніпрі. Його затримали у Польщі через 4 дні після початку повномасштабного вторгнення.

Джерело: Пабло Гонсалес/Х

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.