Обміняний «іспанський журналіст» Павло Рубцов шпигував для ГРУ – прокуратура Польщі
Джерело: DW
Польська влада висунула обвинувачення в шпигунстві одному з росіян, звільнених під час обміну ув’язненими між РФ і Заходом. Павло Рубцов, також відомий як Пабло Гонсалес, шпигував для російської військової розвідки в Польщі з 2016 по 2022 роки, повідомила польська прокуратура.
“Діяльність обвинуваченого полягала, зокрема, в отриманні та передачі інформації, поширенні дезінформації та проведенні оперативної розвідки“, – ідеться в повідомленні Національної прокуратури Польщі.
Пабло Гонсалес (Павло Рубцов), народився в СРСР, але повернувся в Іспанію разом з матір’ю-іспанкою. До арешту він видавав себе за іспанського журналіста, що писав про конфлікти.
Спецслужби Польщі заарештували його 28 лютого 2022 року. Він був під вартою до великого обміну між РФ і Заходом 1 серпня 2024 року. Тоді з літака його особисто зустрічав Путін.
Польська влада звинуватила Рубцова в шпигунстві для російської військової розвідки, але подальші деталі справи поки що не розкрито.
Ніхто не помітив “червоних прапорців”, хоча те, що Гонсалес писав, живучи у Польщі, було досить підозрілим.
У 2019 році він писав для Eulixe про нібито розчарування українців Майданом, вибори в Україні (згадуючи про можливі фальсифікації), а також про сильний поділ і заворушення в суспільстві. Він аналізував вибори в Польщі та Іспанії, критикував зустрічі в Нормандському форматі. У 2020 році він опублікував статтю, яка ставила під сумнів історію Другої світової війни, стверджуючи, що Польща спровокувала СРСР до нападу. Стаття навіть закінчувалася цитатою Сталіна. В інтерв’ю іспанському новинному сайту він говорив про “нацистів” в Україні і про те, що Польща не хоче сильної України, бо мріє про “Польщу від моря до моря”.
Незадовго до початку повномасштабного вторгнення РФ Гонсалес приїжджав до України. Зокрема, 2 лютого 2022 року він опублікував селфі з заводу “Південмаш”, що в Дніпрі. Його затримали у Польщі через 4 дні після початку повномасштабного вторгнення.

Джерело: Пабло Гонсалес/Х
- Російський опозиціонер Володимир Кара-Мурза, звільнений під час обміну 1 серпня, заявив, що західні санкції “несправедливо” спрямовані проти всіх громадян РФ, а не лише проти режиму Путіна.
- Російський опозиціонер Ілля Яшин, якого звільнили з ув’язнення у межах обміну між Заходом та РФ, висловив невдоволення тим, що після обміну його вивезли з Росії.
- США повернули репортера Wall Street Journal Евана Гершковича. Видання розповіло історію свого колеги. Виявилось, що той полюбляв читати російські книги та просив інтерв’ю у Путіна після свого звільнення.
- Масштабний обмін ув’язненими між Росією та Заходом може допомогти президенту США Джо Байдену відновити зовнішньополітичну спадщину в останні місяці перебування на посаді та підтримати віцепрезидентку Камалу Гарріс у її спробі очолити Білий дім.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.