Обміняний російський опозиціонер Яшин невдоволений тим, що його вивезли з Росії
Джерело: Reuters
Російський опозиціонер Ілля Яшин, якого звільнили з ув’язнення у межах обміну між Заходом та РФ, висловив невдоволення тим, що після обміну його вивезли з Росії.
Яшина арештували у 2022 році за критику повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Після звільнення та обміну він сказав, що не давав згоди на депортацію і замість нього потрібно було звільнити інших осіб, які більше потребують медичної допомоги.
“З першого дня за ґратами я сказав, що не готовий бути учасником жодного обміну”, – сказав він на пресконференції у Німеччині.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Між США та Росією відбувається історичний обмін полоненими: кого звільнять
Опозиціонер висловлював невдоволення як у бік Заходу – за те, що він добився його звільнення – так і у бік Кремля, який “вислав політичного суперника проти його волі”.
“Те, що сталось 1 серпня, я не розглядаю як обмін ув’язненими, а як мою незаконну депортацію з Росії проти моєї волі. І я кажу щиро, найбільше я хочу зараз повернутись додому”, – додав він.
За словами Яшина, він продовжуватиме боротьбу проти російського президента Володимира Путіна навіть з-за кордону, однак поки не знає, як саме.
- Масштабний обмін ув’язненими між Росією та Заходом може допомогти президенту США Джо Байдену відновити зовнішньополітичну спадщину в останні місяці перебування на посаді та підтримати віцепрезидентку Камалу Гарріс у її спробі очолити Білий дім.
14 січня держсекретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Вірменії Арарат Мірзоян підписали регламент про стратегічне партнерство між їхніми країнами.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Глава РФ Володимир Путін та президент Ірану Масуд Пезешкіан 17 січня мають намір підписати у Москві угоду про всеосяжне партнерство, котра регулюватиме двосторонні відносини на найближчі 20 років. Однак, інформують, джерела, документ не включає визнання тимчасово окупованого Росією Криму, а також інших ТОТ.
Агентство з регулювання та розвитку фінансового ринку Казахстану затвердило нові правила для банків другого рівня та філій іноземних банків, ускладнивши умови видачі банківських карток громадянам Російської Федерації.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.