Оборонні підприємства України й Нідерландів підписали 5 документів про співпрацю

Джерело: Мінстратегпром

20 березня відбулась зустріч представників Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України та підприємців з делегацією з Королівства Нідерланди.

Під час зустрічі між українськими й нідерландськими підприємствами підписано 5 документів щодо співпраці у сфері оборонної промисловості.

Міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен зазначила, що ця перша торговельна делегація є конкретною реалізацією угоди про безпеку, яку Нідерланди та Україна підписали три тижні тому. Вона передбачає, що обидві країни зобов’язуються співпрацювати в оборонних галузях.

За словами очільниці Міноборони Нідерландів, обидві країни отримають вигоду від цієї співпраці.

“Існує багато можливостей і потреб, особливо у сфері високотехнологічних інновацій. Технологічні інновації стають все більш важливими під час війни, що робить обмін знаннями та практичним досвідом незамінним”, – сказала міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен.

Підписані документи стосуються співпраці між українськими та нідерландськими компаніями у галузі інновацій оборонного сектору.

“Дякую уряду Королівства Нідерланди за підтримку України в боротьбі за свободу і незалежність. Важливою частиною цієї підтримки є співпраця з розвитку української оборонної промисловості. Під час сьогоднішньої зустрічі ми обговорили пріоритетні напрями співпраці оборонних компаній України та Королівства Нідерландів. Ці напрями включають спільну розробку автономних систем, рішень на основі ШІ та інших технологічних продуктів. Плануємо напрацювати низку спільних проєктів вже найближчим часом”, – сказав заступник міністра з питань стратегічних галузей промисловості Сергій Боєв.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.