Обстріли енергетики Одещини: наслідки визнали надзвичайною ситуацією державного рівня
Джерело: Олег Кіпер
Ситуація, що виникла внаслідок масованої атаки ворога по енергетичній інфраструктурі Одещини, набула статусу надзвичайної ситуації державного рівня.
Як вказує очільник Одеської ОВА Олег Кіпер, підставою для цього стали наслідки російської атаки по об’єктах енергетики, що призвели до тривалого (понад 3 доби) порушення нормальних умов життєдіяльності понад 50 тисяч мешканців області.
Начальникам військових адміністрацій, головам громад та органам Нацполіції доручили провести профілактичну та роз’яснювальну роботу з підприємцями щодо необхідності мінімального використання ілюмінації та декоративного освітлення, аби зекономити електроенергію для населення та обʼєктів критичної інфраструктури.
Крім того, ухвалено рішення про додаткове спрямування частини коштів резервного фонду в громади для поповнення запасів паливно-мастильних матеріалів. Це необхідно для забезпечення безперебійної роботи генераторів, які живлять об’єкти критичної інфраструктури: лікарні, заклади освіти, пункти незламності та інші життєво важливі установи.
- Українська журналістка Зоя Казанжи прокоментувала ситуацію в Одесі та настрої містян на тлі тривалих проблем з електроенергією через російські обстріли.
На Сумщині за минулу добу, 22 червня, внаслідок російських атак загинуло троє осіб, ще 13 постраждало. Серед жертв та поранених – діти.
Зранку 23 червня російські окупанти вдарили по Запорізькому району.
Вранці 23 червня російські окупанти атакували зупинку громадського транспорту у Херсоні, поранивши чоловіка.
Протягом ночі 23 червня російські окупанти атакували Дніпропетровщину. Є постраждалий та руйнування.
США у Радбезі ООН закликали РФ укласти мирну угоду з Україною наголосивши, що час не на боці Москви.