ОБСЄ визнала дії Росії геноцидом українців і закликала до деколонізації РФ

Джерело: Верховна Рада України/Telegram

Парламентська асамблея ОБСЄ 29 червня ухвалила резолюцію, визнавши дії Росії геноцидом українського народу.

У документі йдеться, що деколонізація РФ необхідна для встановлення міцного миру, на що вказують деякі з пунктів резолюції:

 • Рішуче засуджує утиски та грубі порушення прав численних корінних народів у Російській Федерації. Ці колонізовані народи насильно русифіковуються, піддаються репресіям і дискримінації, позбавляються їхніх міжнародно визнаних людських, культурних, мовних та економічних прав. Вони також масово мобілізовуються для участі в агресивній війні Росії проти України, зазнаючи непропорційно високих військових втрат.
 • Враховуючи системну політику порушення прав людини і народів у Російській Федерації на шкоду її корінним народам, визнає цю політику колоніалістською та такою, що порушує основні декларації ООН і визнає, що деколонізація Російської Федерації є необхідною умовою для сталого миру.
 • Парламентська асамблея ОБСЄ вимагає від Російської Федерації негайно та безумовно звільнити <…> усіх національних активістів і правозахисників колонізованих корінних народів Російської Федерації <…>.

Загалом резолюція містить 70 пунктів, зокрема:

 • заклик усіх 53 країн-учасниць ОБСЄ докладати зусиль для деокупації Криму та усіх окупованих територій України шляхом підтримки Формули миру та Кримської платформи;
 • заклик держав ОБСЄ створити Спеціальний трибунал для притягнення до відповідальності РФ за злочини, скоєні в ході агресивної війни проти України, провести на міжнародному та національному рівнях розслідування масових звірств, вбивств, тортур, зґвалтувань армії РФ;
 • підкреслюється необхідність швидкого запуску механізму використання заморожених російських активів на користь України, країнам ОБСЄ пропонується приєднуватись до угоди про Міжнародний реєстр збитків, завданих Україні агресією РФ;
 • президентські вибори 2024 року у РФ визнаються підтасованими та такими, що підривають легітимність усієї виборчої системи Росії;
 • підтримку створення Міжнародної коаліції з повернення українських дітей, а також забезпечення звільнення українських військовополонених та цивільних осіб;
 • заклик заборонити імпорт російського зрідженого газу до Євросоюзу, реекспорт та транзит через порти ЄС.

Сесія парламентської асамблеї ОБСЄ триватиме по 3 липня.

 • Сполучені Штати опублікували список країн-спонсорів торгівлі людьми, в який включили Росію та Білорусь.
 • ПАРЄ не визнає легітимності глави РФ Володимира Путіна. Відповідне рішення прийняв юридичний комітет Асамблеї.

Ізраїльські сили заявили, що військовий командир ХАМАС Мохаммед Дейф, який був організатором нападу 7 жовтня, став ціллю удару в Хан-Юнісі на півдні Гази, в результаті якого загинуло 90 людей і ще сотні дістали поранення.

Станом на 22:00 в суботу, 13 липня, від початку цієї доби на фронті відбулося 149 бойових зіткнень. Напружена ситуація залишається на Покровському напрямку, також ворог активний на Харківському, Лиманському і Времівському напрямках.

В центральному штаті Плато Нігерії стався обвал будівлі школи, в результаті чого загинули двадцять дві дитини і щонайменше 132 – зазнали поранень.

Протягом дня, 13 липня, армія РФ здійснила 40 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 90 вибухів. 

Телеканал HBO оголосив, що зйомки третього сезону серіалу “Ейфорія” розпочнуться в січні 2025 року.