У ПАРЄ не визнали легітимність Путіна як президента РФ

Джерело: Олексій Гончаренко/Telegram

15 квітня український політичний та громадський діяч, народний депутат від фракції “Європейська Солідарність”, член української делегації у ПАРЄ, президент Комітету ПАРЄ з міграції, біженців та переміщених осіб повідомив, що ПАРЄ не визнає легітимності глави РФ Володимира Путіна. Відповідне рішення прийняв юридичний комітет Асамблеї.

Відтак зазначається, що ПАРЄ звертається до країн-членів Ради Європи, країн-спостерігачів, тобто США та інших, Європейського Союзу зупинити всі контакти з путінською владою, крім гуманітарних.

Окрім цього, за поправкою Гончаренка, вибори в РФ назвали “так званими” і замість “далекі від чесних і справедливих”, назвали “нечесними і несправедливими”.

Згодом нардеп поінформував, що Юрком ПАРЄ назвав російську нафтову індустрію легітимною ціллю для ЗСУ.

Варто зауважити, уряд Німеччини після президентських виборів у Росії не називає главу цієї держави Володимира Путіна президентом РФ. Такий висновок випливає з пресконференції заступниці офіційного представника уряду ФРН Крістіане Гоффман у Берліні 18 березня.

Зокрема у відповідь на запитання, чи будуть в уряді ФРН до Путіна звертатися “президент” чи інакше, Гоффман заявила: “Наразі контакти з Росією дуже скорочено. Загалом ми готові говорити і з Путіним, якщо це матиме сенс. Та наразі таких планів немає”. У відповідь на уточнювальне питання вона додала: “На цей момент ми не перебуваємо в діалозі з Володимиром Путіним, тому не обговорюємо таке питання (як його називати – ред.)”.

Зауважується, що попри кілька запитань з проханнями уточнити цей нюанс, представники уряду ФРН так і не назвали Путіна президентом РФ.

Окрім цього, у МЗС Німеччини зауважили, що відомство має намір називати Путіна “так само, як і робило це в минулому – Путін”. На запитання, чи додаватиме МЗС якесь позначення, офіційний представник МЗС ФРН Себастьян Фішер відповів: “Не пам’ятаю, щоб у минулому ми додавали якесь позначення”.

Водночас, наголосили у DW, кілька тижнів раніше представники МЗС ФРН вживали титул “президент” щодо Путіна, коментуючи, зокрема, смерть російського політика Олексія Навального та ситуацію зі свободою вираження думок у РФ.

Німеччина не визнає вибори в Росії законними і не вважає їх вільними та чесними, – наголосила Гоффман.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц та президент країни Франк-Вальтер Штайнмаєр також наголосили, що не мають наміру вітати Путіна зі “збереженням повноважень глави РФ”.

Читайте також: Reuters: Захід засуджує «переобрання» Путіна, КНР та Індія обіцяють тісніші стосунки

Напад Росії на Харківщині був телеграфований Москвою, передбачений західною розвідкою та усвідомлений Україною. Одначе, українські сили вимушені відступати, займаючи стратегічно вигідніші позиції на напрямку.

Боронячи Україну загинув партієць “Євросолідарності”, який з початку повномасштабного вторгнення Росії вступив до лав Національної гвардії, Василь Грабовенський.

Голова Харківської ОВА Олег Синєгубов повідомив, що станом на вечір 16 травня у Вовчанську продовжуються бойові дії в міській забудові. Водночас активне просування ворога на Харківщині зупинено.

У ніч на 12 травня в господарській будівлі в селі Рокічині Поморського воєводства, Польща, зайнялася пожежа. Під час обшуку загашеного об’єкта вогнеборці виявили тіло 48-річного українця. 

Аналітики попереджають, що наступ РФ на Харківщині виглядає як спроба втягнути в бій та виснажити обмежені резерви українських Сил оборони перед початком основного літнього наступу. Наразі російські війська здійснюють нарощування сил поблизу Сумщини.