На війні загинув партієць «Євросолідарності», нацгвардієць Василь Грабовенський

Джерело: Петро Порошенко/Telegram

Боронячи Україну загинув партієць “Євросолідарності”, який з початку повномасштабного вторгнення Росії вступив до лав Національної гвардії, Василь Грабовенський.

Як розповів лідер фракції, 13 травня Василь зазнав кульового поранення, стримуючи наступ росіян на село Липці. Сьогодні він повернувся на щиті на рідну Львівщину.

“Сміливий, рішучий воїн. Вірний друг та товариш. Василь завжди гнув власну лінію та боровся за право жити гідно в Україні. Саме тому з першого дня повномасштабного вторгнення він доєднався до лав Національної гвардії. Знаю, що його батько та брат теж воюють. Дуже любив життя, цінував кожну хвилину. Герою не було й 30… Неймовірно тяжко зараз усвідомити його загибель”, – написав Порошенко.

Він також висловив свої співчуття матері загиблого Ользі Степанівні, яка працює вихователькою у дитячому садку, рідним, друзям і побратимам.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті, станом на 22:00 20 червня. З початку доби відбулося 128 бойових зіткнень. Ситуація на фронті залишається напруженою, але контрольованою.

Ер-Ріяд декларує нейтральну позицію у збройних протистояннях та використовує розширені дипломатичні можливості, аби покращити свій міжнародний імідж у сфері дотримання прав людини. Тому Саудівська Аравія охоче виступає посередником не лише щодо війни РФ проти України, а й на Близькому Сході, констатують аналітики.