Данія оголосила про надання Україні військової допомоги на $815 млн

Джерело: МЗС Данії/X

Сьогодні, 16 травня, Данія оголосила про надання Україні нового пакету військової допомоги на суму 5,6 мільярда данських крон (815 мільйонів доларів США). 

У міністерстві закордонних справ Данії повідомили, що пакет передбачає “зміцнення протиповітряної оборони та артилерії”.

“Приємно мати можливість оголосити про новий пакет військової допомоги для України в розмірі 5,6 мільярда данських крон. Данія також резервує більше коштів для можливого інвестування в оборонну промисловість України”, – йдеться в повідомленні.

У міністерстві додали, що “Данія повністю підтримує Україну”.

19 червня відбувся завершальний раунд переговорів щодо безпекової угоди з ЄС із заступником Генерального секретаря Європейської служби зовнішньої діяльності з питань миру, безпеки та оборони Шарлем Фрізом.

Води Дністровського водосховища – одного з найважливіших водних джерел України, наразі інтенсивно використовуються частково для виробництва електроенергії та виконання міжнародних зобов’язань по спуску води, що призводить до різких коливань рівня води, що завдають великої шкоди екосистемі водойми.

Прийняття Європейським Союзом 14-го пакету санкцій проти Росії затяглося, хоча Бельгія, котра головує нині в ЄС, планувала оголосити про нього ще до початку саміту G7 в Італії 13 червня. Погодження нового пакету несподівано натрапило на супротив Німеччини.

19 червня у Києві обвалилася пішохідна частина шляхопроводу на проспекті Повітряних сил України, що спричинило ускладнення руху транспорту. Раніше мер столиці Віталій Кличко запевняв, що повідомлення про неналежний стан інженерних споруд лише підживлюють роботу ворожого ІПСО.

У ЗМІ з’явилося повідомлення, що голові Центру протидії корупції готують підозру у зв’язку із “систематичною неявкою на військову службу”, а також “незаконним використанням автомобіля”, придбаного волонтерами для потреб Сил оборони. Віталій Шабунін прокоментував повідомлення, зазначивши, що це свідчить про переслідування з Офісу президента.