Оперативне просування РФ на Харківщині зупинено, ворог зазнає втрат — ОВА 

Джерело: Олег Синєгубов в етері телемарафону

Голова Харківської ОВА Олег Синєгубов повідомив, що станом на вечір 16 травня у Вовчанську продовжуються бойові дії в міській забудові. Водночас активне просування ворога на Харківщині зупинено.

Синєгубов зазначив, що російські війська намагаються  зайняти позиції на Липецькому напрямку, однак, додав — безрезультатно.

Росіяни вимушені підтягувати резерви для реалізації своїх цілей. Втрати несуть суттєві. Зараз Сили оборони працюють над стабілізацією лінії фронту та зменшення площі сірої зони, – надав деталі голова ОВА.

Зауважимо, 15 травня речник Міноборони України Дмитро Лазуткін підтвердив, що російські піхотні групи намагаються закріпитися в північній частині міста Вовчанська, що на Харківщині. Він зазначив, що армія Росії використовує невеликі групи для спроби зайняття контрольних пунктів у місті.

16 травня стало відомо, що у північній частині міста Вовчанськ, де тривають активні бої, російські військові беруть у полон та розстрілюють цивільних мешканців.

За даними Генштабу від початку доби, 16 травня, ЗСУ продовжують виконання бойових завдань в межах міської забудови Вовчанська в північній частині міста, тримають ворога під вогневим контролем. Дії тривають, ситуація контрольована.

Своєю чергою, аналітики ISW повідомили, що темп російських наступальних операцій продовжує знижуватись другу добу поспіль.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті, станом на 22:00 20 червня. З початку доби відбулося 128 бойових зіткнень. Ситуація на фронті залишається напруженою, але контрольованою.

Ер-Ріяд декларує нейтральну позицію у збройних протистояннях та використовує розширені дипломатичні можливості, аби покращити свій міжнародний імідж у сфері дотримання прав людини. Тому Саудівська Аравія охоче виступає посередником не лише щодо війни РФ проти України, а й на Близькому Сході, констатують аналітики.