Темп просування військ РФ на Харківщині продовжує знижуватись – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Аналітики ISW повідомили, що темп російських наступальних операцій продовжує знижуватись другу добу поспіль.

На початку наступальних дій ворог захопив кілька населених пунктів, які були менш захищеними. Зараз, за заявами офіційних осіб, ситуацію на Харківщині вдалось стабілізувати.

Зокрема про це повідомили Президент України Володимир Зеленський та речник ОСУВ “Хортиця” Назар Волошин. За словами останнього, окупанти намагаються досягти тактичних успіхів у районі Лук’янців і Вовчанська, щоб створити плацдарми для подальшого просування, але українські контратаки, артилерійські та безпілотні удари заважають російським військам закріпитися в цих місцях.

Офіційні особи Харківської ОВА 15 травня заявили, що постійні російські обстріли не дозволили ЗСУ встановити укріплення в радіусі 3-5 кілометрів від міжнародного кордону в Харківській області, тому українські сили побудували першу та другу лінії оборони приблизно на 12-13 кілометрах та 20 кілометрів від міжнародного кордону відповідно.

За оцінками ISW, російські окупаційні війська просунулись на понад 8 км від кордону.

“Російські війська, що діють на території РФ, можуть легко завдавати артилерійських ударів по українських оборонних позиціях поблизу міжнародного кордону, а заборони Заходу на використання наданих систем озброєння для ударів по тилу Росії через кордон роблять потенційні стаціонарні українські оборонні позиції поблизу кордону вразливими і, можливо, незахищеними”, – зауважили фахівці

Вони додали, що від 10 травня війська РФ змогли здійснити тактичне просування на півночі Харківської області в районах, де українські сили навмисно не встановили значних оборонних рубежів і зараз, схоже, основна мета ворога – створення “буферної зони”, а не подальше просування углиб Харківщини.

Ізраїльські сили заявили, що військовий командир ХАМАС Мохаммед Дейф, який був організатором нападу 7 жовтня, став ціллю удару в Хан-Юнісі на півдні Гази, в результаті якого загинуло 90 людей і ще сотні дістали поранення.

Станом на 22:00 в суботу, 13 липня, від початку цієї доби на фронті відбулося 149 бойових зіткнень. Напружена ситуація залишається на Покровському напрямку, також ворог активний на Харківському, Лиманському і Времівському напрямках.

В центральному штаті Плато Нігерії стався обвал будівлі школи, в результаті чого загинули двадцять дві дитини і щонайменше 132 – зазнали поранень.

Протягом дня, 13 липня, армія РФ здійснила 40 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 90 вибухів. 

Телеканал HBO оголосив, що зйомки третього сезону серіалу “Ейфорія” розпочнуться в січні 2025 року.