OCCRP назвав Башара Асада корупціонером року
Джерело: OCCRP
Консорціум журналістів-розслідувачів OCCRP оголосив колишнього сирійського диктатора Башара Асада, який після падіння режиму втік до Москви, “корупціонером 2024 року”.
У заяві OCCRP зазначається, що режим Асада поширював насильство, наркотики та корупцію по всьому регіону, заробляючи мільярди доларів на виробництві каптагона (синтетичного наркотика) та різних формах організованої злочинності, зокрема торгівлі людьми, контрабанді тютюну, викраденні стародавніх артефактів і торгівлі зброєю.
Премія “Корупціонер року” заснована OCCRP у 2012 році і вручається найвиразнішим фігурам у світі організованої злочинності та корупції. Серед попередніх “лауреатів” цієї премії — президент Росії Володимир Путін, Євгеній Пригожин та самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко.
Зауважимо, у 2018–2019 роках Центральний банк Сирії організував таємне доставлення близько $250 мільйонів готівкою до Москви. Гроші перевозили літаками в банкнотах номіналом 100 доларів США та 500 євро. Ці перекази здійснювалися на тлі західних санкцій і значної залежності Сирії від російської військової підтримки.
Довідка. OCCRP — міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів, який зосереджений на виявленні та документуванні організованої злочинності та корупції по всьому світу. Місія OCCRP полягає в тому, щоб підвищити рівень прозорості, сприяти зміцненню демократії та боротися з корупцією, використовуючи потужні розслідування та детальне висвітлення тем, які часто залишаються поза увагою широкої аудиторії.
OCCRP працює з понад 40 організаціями, що займаються журналістськими розслідуваннями у різних країнах. Вони часто співпрацюють з місцевими ЗМІ та іншими міжнародними організаціями, щоб розкривати найскладніші і небезпечні питання, пов’язані з незаконною діяльністю урядів, корпорацій та злочинних мереж.
Проекти OCCRP включають дослідження відмивання грошей, політичні скандали, корупцію в урядах, злочинні синдикати та інші аспекти організованої злочинності. Вони публікують свої результати через різні медіа-ресурси, а також співпрацюють із правоохоронними органами та правозахисними організаціями для боротьби з корупцією.
- Сховище національного банку у столиці Сирії не постраждало під час заворушень у Дамаску на вихідних.
- Колишня керівна партія Сирії Баас, яка десятиліттями була під контролем сім’ї Асад, оголосила про призупинення своєї діяльності до подальшого повідомлення.
- За словами аналітиків, швидке повалення режиму Асада в Сирії є стратегічною політичною поразкою для Москви. Це обернулося для Кремля кризою, оскільки він хоче зберегти свою стратегічну військову базу в Сирії.
Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.
Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.
Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.
Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.