Очільниця музею Голодомору Леся Гасиджак знялася для українського VOGUE

Джерело: VOGUE
В.о. генерального директора Національного музею Голодомору-геноциду Леся Гасиджак знялася для видання VOGUE Україна та розповіла, як пережила булінг та хейт через зовнішність.
“Леся згадує, що в дитинстві була, як всі діти – “можливо, трохи мала щічки на фото”. Проте жодних проблеми зі сприйняттям себе або булінгу не зазнавала. Відмінниця по життю (золота медаль у школі, диплом з відзнакою – в університеті), Гасиджак, як і всі, здавала нормативи з фізкультури – і біг, і стрибки. Леся каже, що за своє життя випробувала безліч систем харчування, а в один прекрасний день вирішила, що відпускає ситуацію, оскільки впливати на неї неможливо”, – зазначено в матеріалі.

Фото: VOGUE
Леся Гасиджак також розповіла виданню, що в житті зазнавала критики щодо своєї фігури лише від жінок.
“Чоловіки, які були поруч, завжди “допомагали їй відрощувати крила” та ніколи не хейтили. Образи вона чула лише від жінок”, – написано в статті.
Леся також розповіла, чому музей має працювати під час війни.
“Для росіян Музей Голодомору – це як червона ганчірка для бика, – каже Леся. – А для всіх без винятку українців – це спільний біль”.

Фото: VOGUE
Вона також висловилась щодо недавнього бодішеймінгу.
“Я не можу перестати думати про те, що цькування в соцмережах могло бути частиною інформаційної війни Росії проти України, яку пересічні користувачі підхопили, не заглиблюючись у суть. Цю теорію виключати не можна”, – сказала Леся Гасиджак.
ДОВІДКОВО. В.о. генерального директора Національного музею Голодомору-геноциду, кандидатка історичних наук Леся Гасиджак готує позов до суду через образу честі та гідності. Нещодавно її зацькували у соцмережі через зовнішність.
Раніше юрист Клим Братківський на своїй сторінці у Facebook написав, що Леся Гасиджак, яка є в.о. Гендиректора музею Голодомору, не може обіймати свою посаду через невідповідну зовнішність.
Дехто у коментарях підтримав думку Братківського, проте більшість користувачів засудили юриста через лукізм і наголосили, що таке ставлення до людей – неприпустиме.
Згодом Братківський свій пост видалив, проте користувачі встигли зробити скриншоти цього запису.
Леся Гасиджак відреагувала на допис Братківського та повідомила, що готує позов до суду через образу честі та гідності. Офіційну заяву Гасиджак ще готує разом із правниками.
За її словами, вона спокійно ставиться до хейту у свій бік, однак подаватиме до суду, оскільки подібні історії трапляються щоденно з жінками в Україні.
- В.о. Генерального директора Національного музею Голодомору-геноциду Лесю Гасиджак нещодавно зацькували у соцмережі через зовнішність. Вона розповіла про людей, які впізнають її на вулиці й підтримують.
- Слов’янська окружна прокуратура відкрила кримінальне провадження щодо журналістів “Радіо Свобода”, які виявили російське громадянство у судді Донецького окружного адміністративного суду Людмили Арестової. Справу порушено за фактом втручання журналістів у діяльність суду.
Генеральний прокурор України Руслан Кравченко заявив, що посадовці Департаменту транспортної інфраструктури КМДА і “Київського метрополітену” знали про аварійний стан тунелю між станціями метро “Деміївська” та “Либідська”, але нічого з цим не робили.
Імовірно, президент США Дональд Трамп зрозумів урок, який так само важко давався всім його попередникам у XXI столітті: неможливо перезавантажити стосунки США з президентом РФ Володимиром Путіним.
Зранку 11 липня російські війська з артилерії обстріляли заклад охорони здоровʼя у Білозерці, що на Херсонщині. Пошкоджено будівлю медзакладу, постраждав пацієнт та двоє працівників.
Міністр міграції Швеції Юган Форсселл заявив, що “шокований і наляканий” крайньо правим активізмом свого сина-підлітка.
Посол України в Туреччині Наріман Джелялов подарував президенту Реджепу Таїпу Ердогану керамічний “Dostluk Kalkanı” (“Щит дружби”).