Очільницю музею Голодомору Лесю Гасиджак зацькували у соцмережах через зовнішність: вона подаватиме до суду
Джерело: Радіо Свобода
В.о. Генерального директора Національного музею Голодомору-геноциду, кандидатка історичних наук Леся Гасиджак готує позов до суду через образу честі та гідності. Нещодавно її зацькували у соцмережі через зовнішність.
Напередодні юрист Клим Братківський на своїй сторінці у Facebook написав, що Леся Гасиджак, яка є в.о. Гендиректора музею Голодомору, не може обіймати свою посаду через невідповідну зовнішність.
“Можете назвати це бодішеймінгом, фетшеймінгом та лукізмом, але я вважаю, що Музей Голодомору-геноциду має очолити військовий, який пройшов російський полон і знає реально, що таке голод, тому він може зрозуміти всю суть музею про Голодомор, а не пані Леся Гасиджак”, – написав Братківський, додавши фото в. о. Гендиректорки музею.
Дехто у коментарях підтримав думку Братківського, проте більшість користувачів засудили юриста через лукізм і наголосили, що таке ставлення до людей – неприпустиме.
Згодом Братківський свій пост видалив, проте користувачі встигли зробити скриншоти даного запису.
Леся Гасиджак відреагувала на допис Братківського та повідомила, що готує позов до суду через образу честі та гідності. Офіційну заяву Гасиджак ще готує разом із правниками.
За її словами, вона спокійно ставиться до хейту у свій бік, однак подаватиме до суду, оскільки подібні історії трапляються щоденно з жінками в Україні.
“Хейту зазнають дуже багато жінок в Україні. І не лише через зовнішність. А просто через те, що вони є жінками на керівних посадах. Я вважаю, що це має бути повчальний кейс. Щоб він ніколи більше не повторився”, – пояснила вона.
Описуючи свої емоції щодо цієї історії, Леся Гасиджак зауважила, що це “сумна історія”
“Ми живемо в 21 столітті. Дуже багато зусиль фахівці різних рівнів докладають до того, щоб суспільство наше трохи змінилось. Щоб ми перестали інакшість сприймати як щось погане, неправильне і незручне. Виявляється, роботи попереду ще дуже багато. У нас іде війна. З війни повертаються захисниці і захисники без рук, без ніг. Потім ці люди будуть зазнавати хейту? Тому що вони некрасиві?”, – сказала вона.
- Слов’янська окружна прокуратура відкрила кримінальне провадження щодо журналістів Радіо Свобода, які виявили російське громадянство у судді Донецького окружного адміністративного суду Людмили Арестової. Справа порушена за фактом втручання журналістів у діяльність суду.
9 січня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив про необхідність зберегти формат “Рамштайн” для збройової допомоги Україні.
У населеному пункті Наккарін у сирійській провінції Алеппо знайдено ще одне масове поховання, ймовірно, цивільного населення, знищеного режимом Асада.
Стримінгова платформа Netflix показала тизер анімаційного серіалу “Астерікс і Обелікс: Велика бійка” від французького режисера Алена Шаба. Прем’єра шоу запланована на 2025 рік.
Практично всі співробітники російського Газпрому, які обслуговують російські газопроводи “Північний потік” і “Турецький потік”, покинули Євросоюз, розповіли джерела видання The Moscow Times.
9 січня президент Володимир Зеленський провів зустріч з Генеральним секретарем НАТО Марком Рютте на базі “Рамштайн” у Німеччині.