Очільник МЗС Сибіга відвідає Туреччину для участі в Анталійському дипломатичному форумі
Джерело: МЗС
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга 10-12 квітня відвідає Турецьку Республіку.
У межах поїздки очільник МЗС візьме участь в Анталійському дипломатичному форумі — одному з провідних світових майданчиків для обговорення питань політики й безпеки. Візит відбудеться на запрошення міністра закордонних справ Туреччини Хакана Фідана.
На полях форуму запланована низка важливих двосторонніх зустрічей міністра з колегами з Африки, Близького Сходу та Європи. Андрій Сибіга також візьме участь у панельній дискусії форуму “Європейська безпека на роздоріжжі”.
Серед ключових тем переговорів і виступів міністра — досягнення справедливого й сталого миру для України, забезпечення свободи мореплавства в Чорному морі, посилення ролі України як гаранта глобальної продовольчої безпеки, розвиток відносин з країнами Африки та Близького Сходу, а також зміцнення стратегічного партнерства між Україною та Туреччиною.
Міністр також проведе зустрічі з українськими громадами Анталії, діловими колами та посадовцями, приділить увагу просуванню проєктів публічної дипломатії під патронатом Першої леді України Олени Зеленської.
- Польща спільно з Туреччиною шукатимуть шляхи зміцнення економічної та військової співпраці та діятимуть на міжнародній арені заради миру в Україні. Резюмуючи результати переговорів з президентом Туреччини Реджепом Ердоганом, прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск наголосив, що дуже задоволений зустріччю.
На Закарпатті порушник намагався перетнути кордон зі Словаччиною на моноколесі.
За повідомленням ЗМІ, російський президент Володимир Путін відмовився розглянути мирний план, створений Стівом Віткоффом – спецпосланцем президента США Дональда Трампа – спільно з Україною та Європою.
Дворічна венесуельська дівчинка кілька тижнів перебувала під опікою уряду США після депортації її батьків. Зрештою дитину повернули до Венесуели.
Нове дослідження виявило, що один з інгредієнтів який додають у популярні енергетичні напої збільшує ризик виникнення раку крові.
За даними ООН, минулого тижня індійська влада змусила десятки біженців рохінджа (етнічна група у М’янмі, переважно мусульманського віросповідання) зійти з військового судна в море поблизу М’янми після того, як видала їм рятувальні жилети.