Очільник МЗС України проводить «термінові консультації» в ООН стосовно «зернової угоди»

Джерело: Дмитро Кулеба/Twitter

17 липня глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що проводить “термінові консультації” в ООН після виходу Росії з Чорноморської зернової ініціативи.

“За дорученням президента України Володимира Зеленського проводжу термінові консультації з партнерами в ООН у Нью-Йорку відносно наших наступних кроків після виходу Росії з “зернової ініціативи”, — зазначив міністр.

Він зазначив, що РФ ставить під загрозу глобальну продовольчу безпеку. І наголосив, що українська сторона робить все, аби зберегти зерновий коридор.

Раніше Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що рішення Москви стосовно відмови від продовження “зернової угоди” абсолютно невиправдане і наголосив, що РФ використовує голод як зброю.

Своєю чергою, Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш зазначив, що “глибоко розчарований” тим, що його пропозиції стосовно усунення перешкод для російського експорту харчових продуктів та добрив залишилися “непочутими”, і висловив “жаль” з приводу рішення Москви вийти з “зернової угоди”.

Уповільнення контрнаступу ЗСУ є наслідком низки причини, серед яких – прорахунки західних союзників та українського командування й недостатня забезпеченість військових озброєнням.

Сьогодні, 7 грудня, між урядом України в особі Мінреінтеграції, Державним фондом сприяння молодіжному житловому будівництву і німецьким банком KfW підписано угоду про виділення додаткових 17 мільйонів євро на пільгові житлові кредити для внутрішньо переміщених осіб.

Міжнародний демократичний союз у підсумковій резолюції, ухваленій у Вашингтоні, висловив всебічну підтримку Україні, закликавши світових лідерів допомагати нашій країні до перемоги над РФ. Міжнародні організації за участі американських конгресменів також стурбовані тим, що українська влада відмовила главі “Європейської Солідарності” Петру Порошенку взяти участь у Форумі IDU.

Сьогодні ввечері, 7 грудня, розпочинається юдейське свято Хануки, яке традиційно триватиме вісім днів.

Ведуча новин ВВС Маріам Моширі показала середній палець у прямому ефірі.