Очищення акваторії Чорного моря та його узбережжя може тривати до 10 років — представник РФ

Джерело: “Голос Криму”

На десятиліття можуть затягнутися роботи з очищення акваторії Чорного моря та узбережжя від мазуту, що потрапив у воду через аварію двох російських танкерів поблизу Керченської протоки. Таку оцінку озвучила керівниця російської Спілки енерго-екологічної безпеки Наталія Соколова.

Екологічна катастрофа, викликана розливом нафтопродуктів, вражає своїми масштабами. За словами Соколової, танкери перевозили не лише мазут, але й інші нафтопродукти, які мають різну густину. Частина забруднювальних речовин вже осіла на дно, що значно ускладнює процес очищення.

Соколова наголосила, що оптимістичний сценарій передбачає щонайменше три сезони інтенсивних робіт, однак у разі негативного розвитку подій роботи можуть тривати до десяти років. Вона зазначила, що на поверхні води забруднення частково вдалося зібрати за допомогою бонових загороджень та сорбентів, але тяжкі фракції, які осіли на дно, становлять найбільшу проблему.

“Крім мазуту, там був бензин, дизель, залишки ганчір’я, просоченого маслами. Ця суміш дає різну густину. Плівку на поверхні зібрали боновими загородженнями та сорбентами. Тяжкі фракції опустилися на дно. Там вони становлять дуже велику складність для збору. Вони поєднуються з донними відкладеннями, фітопланктоном і водоростями. На жаль, під час припливів цей мазут повертатиметься”, – пояснила вона.

12 липня відзначають Всесвітній день бортпровідника, День різноколірних очей, День паперового пакета та Всесвітній день шашлику. Християни сьогодні вшановують мучеників Прокла та Іларія.

Джерело: Укргідрометцентр За даними синоптиків у суботу, 12 липня, частину областей накриють опади. Короткочасні опади…

Уночі 12 липня російські окупаційні війська масовано вдарили по українських містах ракетами і безпілотниками.

Українське довкілля зазнало масштабних руйнувань унаслідок повномасштабного вторгнення Росії – вже зафіксовано понад 9000 випадків екологічної шкоди. Про це повідомила міністерка захисту довкілля Світлана Гринчук під час Міжнародної конференції з питань відновлення України URC-2025, що завершилася в Римі.

Життя британських монархів – це не лише урочистості й титули, а й постійна загроза безпеці. У 1980–90-х роках члени королівської родини неодноразово ставали мішенню замахів, спроб викрадення та нападів божевільних. Цей тиск особливо гостро відчувала принцеса Діана – одна з найвідоміших і найбільш переслідуваних ЗМІ жінок свого часу.