Одну із вулиць Львова хочуть перейменувати на честь Ірини Фаріон
Джерело: Zaxid.net
Одну з вулиць Львова планують назвати на честь загиблої політичної та громадської діячки Ірини Фаріон. Таке рішення підтримали депутати Львівської міської ради на сесії у вівторок, 23 липня.
Депутат від фракції ВО «Свобода» Любомир Мельничук запропонував цю ініціативу, зазначивши, що конкретну вулицю визначать після консультацій з родиною Фаріон.
Також депутати схвалили пропозицію обласної робочої групи з питань декомунізації щодо перейменування вулиць Таманської, Татарбунарської і Дідушка у Львові.
Нагадаємо, 19 липня у Львові невідомий здійснив замах на українську мовознавицю Ірину Фаріон. У жінку вистрілили на вулиці Масарика, 3 й влучили у скроню. Стрільця бачили сусіди — він був в рукавичках та зі зброєю без глушника. Попередньо відомо, що нападник чекав на Фаріон біля її будинку.
Згодом поліція Львівської області підтвердила факт замаху та повідомила, що силовики розгорнули спеціальну операцію для затримання стрільця, до якої залучено співробітників усіх служб та підрозділів поліції Львівщини.
Про смерть мовознавиці повідомила пресслужба Першого медичного об’єднання Львова і мер міста Андрій Садовий.
Президент Володимир Зеленський повідомив, що міністр внутрішніх справ Ігор Клименко та керівник Служби безпеки України Василь Малюк оперативно доповідають щодо розшуку зловмисника, який стріляв в Ірину Фаріон.
Нині правоохоронці встановлюють особу та місце перебування чоловіка, що може бути причетним до вбивства української мовознавиці Ірини Фаріон. У поліції закликали повідомити інформацію, яка допоможе розшуку.
- Очільник Головного управління розвідки Кирило Буданов прокоментував убивство громадської діячки та науковиці Ірини Фаріон, наголосивши, що вона загинула за українську позицію.
- Замах та смерть мовознавиці викликала резонанс та шок у громадських діячів, політиків та суспільства загалом.
- Правоохоронці розглядають дві основні версії вбивства політикині та мовознавиці Ірини Фаріон.
- Зауважимо, у травні Львівський апеляційний суд постановив поновити Ірину Фаріон на посаді професорки кафедри української мови Інституту гуманітарних та соціальних наук “Львівської політехніки”.
Нове опитування показало, що Александрія Окасіо-Кортес має більшу підтримку серед демократів у Нью-Йорку, ніж багаторічний сенатор Чак Шумер.
Увечері 4 квітня російська армія атакувала балістикою Кривий Ріг Дніпропетровської області, внаслідок чого загинули 16 цивільних, серед них 6 дітей.
Голова Федеральної резервної системи Джером Пауелл заявив, що нові тарифи, запроваджені адміністрацією Трампа, ймовірно, призведуть до вищої інфляції та сповільнення економічного зростання США.
Американські акції суттєво впали після інавгурації президента Дональда Трампа у січні. З 17 січня — п’ятниці перед днем інавгурації — фондовий ринок США втратив близько 9,6 трильйона доларів, згідно з даними FactSet і Dow Jones Market Data.
За три роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну правоохоронці зафіксували понад 150 тисяч воєнних злочинів. Російські військові залишали за собою слід насильства всюди, куди приходили. Така кількість злочинів свідчить, що ці злочини — не випадковість, а частина цілеспрямованої політики знищення України. Українська судова система поки що не відображає масштабів і системності цих злочинів. У вироках бракує контексту — судді часто не відтворюють повної картини дій Росії проти цивільного населення України. Експертка МІПЛ з міжнародного гуманітарного права Анна Рассамахіна пояснила як це виправити й чому це критично важливо для справедливості.