Одразу три країни без світла: на Балканах – наймасштабніші відключення електроенергії

Джерело: Vijesti, Klix.ba, Jutarnji List

Місцеві ЗМІ повідомляють, що практично на всій території Чорногорії, Боснії і Герцеговини та Хорватії зникло електропостачання. Чому стались відключення – поки що невідомо.

Виконавчий директор Чорногорської системи електропередачі (CGES) Іван Асанович повідомив, що через регіональні збої відбулося відключення електроенергії на всій території Чорногорії, крім північної частини. Зачепило також сусідні країни. За його словами, причина поки що невідома, але компанія працює над розв’язанням проблеми, передає Vijesti.

Боснійське видання Klix.ba інформує, що значна частина Боснії та Герцеговини залишилася без електрики, включаючи такі міста, як Сараєво, Зеніца та Баня-Лука. Оператор системи електропостачання наразі не прокоментував ситуацію.

Jutarnji List, хорватське видання, повідомляє, що без електрики залишився ряд міст та численні острови. Загалом майже всю Далмацію (історична область на північному заході Балканського півострова – ред.) знеструмлено.

За даними видання, збій розпочався в Чорногорії. Стверджується, що настільки масштабних відключень, які одночасно зачепили три країни, раніше не було.

У хорватському місті Спліт через відключення стався транспортний колапс, оскільки світлофори не працювали. Наразі Спліт та частини інших міст поступово підключають до електромережі.

 

Вже у серпні, вересні та жовтні в Україні очікуються значні покращення щодо відключень електроенергії. У деякі періоди дефіцит може зникнути взагалі, повідомив голова “Укренерго” Володимир Кудрицький.

У мережі стало з’являтися дедалі більше відео сексуального насильства над дітьми, створених за допомогою штучного інтелекту (ШІ). Британська правозахисна організація Internet Watch Foundation (IWF) вказує, що злочинці використовують ШІ і для того, щоб створювати відео з реальними дітьми, включаючи тих, хто вже став жертвою насильства. 

На кордоні з Польщею у пункті пропуску “Краківець” виявили два церковні стародруки. Обидві речі датовані XVII-XVIII століттями.

Українські спортсмени, які стануть призерами Олімпійських ігор 2024 року в Парижі, отримають значні грошові винагороди. Президент Національного олімпійського комітету Вадим Гутцайт оголосив розмір призових, які були дещо змінені у порівнянні з попередніми літніми Іграми.

Заступник директора Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Гізо Углава подав позов проти Віталія Шабуніна і Центру протидії корупції (ЦПК) про захист честі та гідності. Держслужбовець вимагає, аби антикорупціонер та його відомство спростували інформацію про його причетності до витоку даних досудового розслідування НАБУ