В Україні обмеження електропостачання як нині може тривати до вересня
Джерело: брифінг
Радник прем’єр-міністра України та член наглядової ради НЕК “Укренерго” Юрій Бойко висловив думку, що обмеження енергопостачання у вигляді відключення споживачів, які розпочалися з 14 травня, можуть тривати до серпня-вересня. Взимку ж дефіцит електроенергії залишатиметься навіть за високих температур.
“Якщо говорити про обмеження, що розпочалися добу тому, то в цих умовах нам доведеться жити, за моїми оцінками, до серпня. У серпні-вересні очікую незначне покращення в силу різного набору факторів”, – сказав Бойко.
Він пояснив, що у цей період атомні електростанції будуть виходити з активної фази ремонтів, а в енергосистемі буде більше сонячної генерації. Навантаження на енергосистему також зменшиться через теплу, але не дуже спекотну погоду.
“Якщо говорити про травень, то ці обмеження могли розпочатися трохи пізніше, якби не така холодна погода”, – зауважив Бойко.
Він пояснив, що зі зниженням температури населення почало активно використовувати обігрівальні прилади. Це призвело до дефіциту в енергосистемі, навіть з урахуванням активного імпорту електроенергії.
“З метою втримання енергосистеми у збалансованому стані й недопущення аварій диспетчери були вимушені вдаватися до екстраординарних заходів і застосовувати вимкнення споживачів”, – заявив Юрій Бойко.
- Директор Центру дослідження енергетики Олександр Харченко попереджає, що українці можуть відчувати дефіцит електроенергії протягом наступних двох років. Причиною є дефіцит генеруючих потужностей, що, своєю чергою, призведе до дефіциту електрики.
23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.
Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.