Один із найбільших заводів «Газпрому» зупинився після атаки БпЛА

Джерело: росЗМІ

Черговий наліт дронів на російські регіони призвів до зупинки одного з найбільших заводів російської держкорпорації “Газпром”.

Астраханський газопереробний завод, який випускає бензин та дизпальне, а також є головним у Росії виробником сірки для вибухівки, припинив роботу, повідомив губернатор регіону Ігор Бабушкін. За його словами, виробничі процеси на підприємстві, яке щодня переробляло понад 8 тисяч тонн газового конденсату, нібито зупинили до атаки.

Згідно зі зведенням міноборони РФ, у ніч на 3 лютого шість російських регіонів атакували не менше 70 безпілотників. Внаслідок нальоту на Волгоградську область РФ постраждав розташований у місті нафтопереробний завод “Лукойлу”.

Волгоградський НПЗ, що входить до десяти найбільших у Росії, зазнав атаки вдруге за тиждень. 31 січня ні підприємстві, яке входить у топ головних постачальників пального для південних регіонів РФ, виникла пожежа. Двома тижнями раніше, 15 січня, завод також горів, хоча місцева влада запевняла, що “зовнішнього впливу” на підприємство не було.

За даними джерел Reuters, внаслідок пожежі завод був змушений зупинити установку гідроочищення дизельного пального, яка забезпечувала половину його потужностей.

Минулого року не менше десяти великих російських НПЗ зазнавали ударів та нальотів українських дронів, зокрема й Волгоградський НПЗ “Лукойла”, Омський НПЗ, Слов’янський та Новошахтинський НПЗ “Газпромнефти” та нафтопереробний завод “Роснефти” у Туапсе.

Також в РФ зупинив роботу Рязанський нафтопереробний завод після атаки українських безпілотників наприкінці минулого тижня, повідомили два джерела в галузі. 26 січня Генштаб підтвердив, що підрозділи Сил безпілотних систем Збройних Сил України спільно з Головним управлінням розвідки Міноборони повторно уразили об’єкти “Рязанської нафтопереробної компанії”, яка задіяна у забезпеченні російської армії.

У результаті обсяги переробки нафти в РФ впали до 12-річного мінімуму — 267 млн тонн, а експорт нафтопродуктів просів на 9%, до 62 млн тонн. За рік, за підрахунками Reuters, російські НПЗ втратили 41,1 млн тонн, або 13% потужностей через простої, спричинені атаками БпЛА та складнощами з ремонтом.

Додамо, раніше у Генштабі повідомили про ураження Силами оборони низки ворожих об’єктів. Зокрема вже вдруге за тиждень Сили спеціальних операцій ЗСУ атакували нафтобазу “Ліскінська” у Воронезькій області РФ. Другу атаку здійснено у ніч на 21 січня. Окрім цього, Сили безпілотних систем та Сили спецоперацій ЗСУ завдали удару по інфраструктурі АО “Смоленський авіаційний завод” у Смоленській області РФ, де модернізують та виготовляють бойові літаки. Вибухи зафіксовано на території авіазаводу.

Також українські воїни вразили командний пункт 29-ї загальновійськової армії РФ на території тимчасово окупованої Волновахи (Донеччина). Раніше Сили безпілотних систем ЗСУ підтвердили удар по Брянському хімзаводу.

На фронті загинув командир роти у лавах 72 окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців, один із лідерів Пласту, співтворець Самооборони Майдану, капітан ЗСУ Роман Орищенко.

В Україні 3 липня відзначають День зенітних ракетних військ Повітряних сил Збройних сил України.

У UAnimals нагадали, що війна Росії проти України завдає масштабної шкоди не лише людям, а й природі та екосистемам країни.

Дрони Служби безпеки України атакували російські склади боєприпасів поблизу тимчасово окупованого Харцизька на Донеччині.

З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.