Один з найбільших нафтових заводів Великої Британії співпрацює з російським «Лукойлом»

Джерело: The Guardiаn

Один з найбільших нафтопереробних заводів Великої Британії продовжує працювати з підрозділом російської нафтової компанії “Лукойл”, заснованої і частково керованої російським підсанкційним мільярдером.

Як розповіли у виданні, британська компанія Essar Oil припинила весь імпорт російського пального у 2022 році після повномасштабного вторгнення в Україну.

Утім, згідно з нещодавно поданою звітністю, компанія надала кредитну лінію Litasco, нафтоторговельному підрозділу російського “Лукойлу”. Сама ж Litasco не підпадає під санкції. Так, угода, яка фактично є кредитною лінією, дозволяє Essar купувати пальне і платити пізніше.

Essar Oil – частина Essar group, власниками якої є індійські мільярдери брати Руїа, має угоду з Litasco про “розширену платіжну лінію” на сиру нафту на суму 500 млн доларів. Дворічна угода завершилася в травні 2023 року, але була продовжена до червня 2024 року.

Litasco повністю належить “Лукойлу”, засновник і акціонер якого, Вагіт Алекперов, потрапив під санкції Великої Британії у квітні 2022 року. “Лукойл” перебуває під санкціями у США, але не у Великій Британії та ЄС, тоді як Litasco не перебуває під санкціями в жодній з країн.

При цьому вказано, що Алекперов пішов у відставку з посади директора “Лукойлу” незабаром після того, як потрапив під санкції, але залишається акціонером компанії з часткою 8,5%.

Верховний суд Великої Британії в листопаді минулого року постановив, що в межах суперечки між Litasco і сенегальською нафтовою компанією Le Mond Oil & Gas Africa, ні Litasco, ні “Лукойл” не можуть вважатися такими, що перебувають під контролем осіб, на яких накладено санкції.

Під час цієї справи сенегальська компанія зазначала, що Litasco необхідно розглядати як таку, що підпадає під санкції, оскільки вона перебуває під контролем Алекперова або Володимира Путіна. Суддя відхилив цей аргумент, заявивши, що Путін не мав жодного впливу на компанію Litasco, і зауважив, що співробітництво з Litasco не принесе користь російському диктатору.

Своєю чергою, представники Essar Oil заявили, що компанія припинила імпорт російського пального за багато місяців до встановленого урядом терміну і збільшила власне виробництво, а також не імпортує жодного пального російського походження, адже працює “відповідно до санкційного законодавства”.

  • Туреччина та турецькі компанії заощадили близько 2 мільярдів доларів на рахунках за електроенергію у 2023 році завдяки збільшенню імпорту російської нафти та продуктів переробки, свідчать підрахунки Reuters на основі даних LSEG та оцінки трейдерів. Прогнозується, що Анкара надалі планує купувати російські енергоносії, попри санкції Заходу.

Естонія, слідом за Латвією та Литвою, заборонила в’їзд транспортних засобів з білоруськими номерними знаками, незалежно від причин перебування власника або користувача в Естонії чи Європейському Союзі.

За дорученням Головнокомандувача генерал-полковника Олександра Сирського у Збройних Силах України почали впровадження комплексної програми дій “Збереження життя військовослужбовців”.

Українські війська продовжують оборонну операцію на Лівобережжі Дніпра у Херсонській області, зокрема мовиться про території в районі села Кринки. Раніше низка ЗМІ розповсюдили інформацію про відхід українських сил з плацдарму у Кринках.

Згідно з даними поліції, станом на сьогодні, під час оборонної операції в селі Кринки на Лівобережжі Херсонщини зникли безвісти 788 українських військових у період з жовтня 2023-го по кінець червня 2024 року.

Згідно з наказом коменданта Херсонської області від 28 березня 2024 року, у регіоні впроваджено особливий режим в’їзду та виїзду на територію області.