Окупаційна влада Криму бере участь у Всесвітньому форумі міст: реакція МЗС України
Джерело: МЗС України
Міністерство закордонних справ України висловило протест через участь представників окупаційної адміністрації Росії в тимчасово окупованому Криму у 12-й сесії Всесвітнього форуму міст (WUF12).
Подія відбувається з 4 по 8 листопада в Єгипті за підтримки Програми ООН з населених пунктів.
У МЗС України наголосили, що участь окупаційної влади у заходах, що відбуваються під егідою міжнародних організацій, є “разючим порушенням норм міжнародного права та низки резолюцій Генеральної Асамблеї ООН”, а саме 68/262 “Територіальна цілісність України”.
Також, попри наполягання України, ООН-Хабітат так і не забезпечив належний контроль та механізм реєстрації учасників WUF12, “тим самим допустивши до участі у заході злочинців і поставивши під загрозу реноме цього важливого заходу”.
“Переконані, що особи, які допустили таку злочинну недбалість, більше не можуть користуватися довірою держав-членів ООН, а відтак і мати честь працювати в ООН-Хабітат чи інших органах системи ООН”, – заявили в МЗС.
- Міжнародне агентство з атомної енергії фінансувало російські ядерні дослідження у тимчасово окупованому Криму навіть після повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Попри те, що організація офіційно визнає Крим українською територією.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.
Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.
Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.
Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.