Окупація Київщини: Марина Порошенко розповіла, як два роки тому допомагала евакуювати людей

Фото: “ЄС”

Джерело: Петро Порошенко/YouTube

Лідерка фракції “Європейська Солідарність” у Київраді Марина Порошенко біля Романівського мосту розповіла, як два роки тому допомагала евакуювати під обстрілами мешканців Київщини.

Один місяць, один тиждень і один день. Рівно стільки тривала окупація Київщини. Марина Порошенко побувала біля Романівського мосту, через який евакуювали людей з Бучі та Ірпеня після 24 лютого 2022 року.

Вона нагадала, що за час російської окупації лише на Київщині ворог вчинив понад 9 тисяч воєнних злочинів, вбив понад 1500 місцевих мешканців, пошкодив та зруйнував понад 26 тисяч будинків.

Фото: “ЄС”

“Ми через два роки повернулися на місце цих сумних подій. Дуже багато мешканців Київщини не попередили заздалегідь про війну, щоб вони могли врятувати своє життя і життя своїх близьких. Вони залишилися під окупацією, і кожного дня їх життю загрожувала небезпека. Навіть вийти просто на вулицю означало, що тебе можуть вбити, людей просто розстрілювали, як в тирі”, – згадує Марина Порошенко.

Також вона показала, де була “дорога життя”, й зазначила, що навіть зараз видно, що залишилися переходи, якими перевозили людей.

Фото: “ЄС”

Марина Порошенко розповіла, що люди рятували своїх літніх батьків, які вже не могли пересуватися, їх переносили на ношах, як і хворих людей.

“Я позичила ноші в Олександрівській лікарні, пообіцяла, що обов’язково поверну, бо вони були навіть з інвентарним номером”, – згадує Марина Порошенко подробиці тих днів.

Загалом під прикриттям бійців 206-го батальйону близько двадцяти тисяч мешканців Приірпіння змогли вирватися з-під обстрілів. Тоді для захисту людей від куль задіяли банківські бронемашини для перевезення готівки.

Фото: “ЄС”

За словами Марини Порошенко, люди йшли із дітьми, домашніми улюбленцями, навіть папуг переносили, не кажучи вже про котиків і собак.

“Ми з громадською організацією “Брати по зброї”, “Справа громад” та разом із новоствореним 206-м батальйоном територіальної оборони відвозили їх на Лаврську, надавали необхідну медичну допомогу, ми їх годували, давали гарячий чай і потім розподіляли логістику, кому куди їхати. У перші дні деокупації ми поїхали в Ірпінь, Бучу, Бородянку, збирали людей і роздавали продуктові набори, медикаменти. Багато людей опинилися в ситуації, коли не працювали аптеки, магазини, не було опалення, вони виходили з підвалів”, – пригадує Марина Порошенко.

Відтак зауважили, що ми вже ніколи не повернемося до колишнього життя: ми стали іншими, ми ніколи цього росіянам не пробачимо.

Фото: “ЄС”

Марина Порошенко наголосила, що дуже важливо сьогодні згадувати ці історії – для того, щоб вони давали нам енергію, поштовх рухатися вперед: “Ми звільнили Київщину, і це надихає нас не здаватися за будь-яких умов, не втрачати віру в те, що ми зможемо перемогти. Треба набратися терпіння”.

“Ми вже звикли жити під звуки повітряних тривог. Але це не повинно нас розслабляти і давати привід змиритися з цим. Ми маємо далі концентрувати свої зусилля і об’єднуватися для того, щоб зупинити російського агресора, вигнати з нашої території і почати будувати нову Україну. Але це нагадування залишиться з нами назавжди”, – додала Марина Порошенко.

Фото: “ЄС”

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.