Окупація Київщини: Марина Порошенко розповіла, як два роки тому допомагала евакуювати людей

Фото: “ЄС”

Джерело: Петро Порошенко/YouTube

Лідерка фракції “Європейська Солідарність” у Київраді Марина Порошенко біля Романівського мосту розповіла, як два роки тому допомагала евакуювати під обстрілами мешканців Київщини.

Один місяць, один тиждень і один день. Рівно стільки тривала окупація Київщини. Марина Порошенко побувала біля Романівського мосту, через який евакуювали людей з Бучі та Ірпеня після 24 лютого 2022 року.

Вона нагадала, що за час російської окупації лише на Київщині ворог вчинив понад 9 тисяч воєнних злочинів, вбив понад 1500 місцевих мешканців, пошкодив та зруйнував понад 26 тисяч будинків.

Фото: “ЄС”

“Ми через два роки повернулися на місце цих сумних подій. Дуже багато мешканців Київщини не попередили заздалегідь про війну, щоб вони могли врятувати своє життя і життя своїх близьких. Вони залишилися під окупацією, і кожного дня їх життю загрожувала небезпека. Навіть вийти просто на вулицю означало, що тебе можуть вбити, людей просто розстрілювали, як в тирі”, – згадує Марина Порошенко.

Також вона показала, де була “дорога життя”, й зазначила, що навіть зараз видно, що залишилися переходи, якими перевозили людей.

Фото: “ЄС”

Марина Порошенко розповіла, що люди рятували своїх літніх батьків, які вже не могли пересуватися, їх переносили на ношах, як і хворих людей.

“Я позичила ноші в Олександрівській лікарні, пообіцяла, що обов’язково поверну, бо вони були навіть з інвентарним номером”, – згадує Марина Порошенко подробиці тих днів.

Загалом під прикриттям бійців 206-го батальйону близько двадцяти тисяч мешканців Приірпіння змогли вирватися з-під обстрілів. Тоді для захисту людей від куль задіяли банківські бронемашини для перевезення готівки.

Фото: “ЄС”

За словами Марини Порошенко, люди йшли із дітьми, домашніми улюбленцями, навіть папуг переносили, не кажучи вже про котиків і собак.

“Ми з громадською організацією “Брати по зброї”, “Справа громад” та разом із новоствореним 206-м батальйоном територіальної оборони відвозили їх на Лаврську, надавали необхідну медичну допомогу, ми їх годували, давали гарячий чай і потім розподіляли логістику, кому куди їхати. У перші дні деокупації ми поїхали в Ірпінь, Бучу, Бородянку, збирали людей і роздавали продуктові набори, медикаменти. Багато людей опинилися в ситуації, коли не працювали аптеки, магазини, не було опалення, вони виходили з підвалів”, – пригадує Марина Порошенко.

Відтак зауважили, що ми вже ніколи не повернемося до колишнього життя: ми стали іншими, ми ніколи цього росіянам не пробачимо.

Фото: “ЄС”

Марина Порошенко наголосила, що дуже важливо сьогодні згадувати ці історії – для того, щоб вони давали нам енергію, поштовх рухатися вперед: “Ми звільнили Київщину, і це надихає нас не здаватися за будь-яких умов, не втрачати віру в те, що ми зможемо перемогти. Треба набратися терпіння”.

“Ми вже звикли жити під звуки повітряних тривог. Але це не повинно нас розслабляти і давати привід змиритися з цим. Ми маємо далі концентрувати свої зусилля і об’єднуватися для того, щоб зупинити російського агресора, вигнати з нашої території і почати будувати нову Україну. Але це нагадування залишиться з нами назавжди”, – додала Марина Порошенко.

Фото: “ЄС”

Україна та Велика Британія провели четвертий раунд переговорів щодо укладення двосторонньої угоди про перехід до сильнішого та глибшого партнерства.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 12 грудня. З початку доби на цей час зафіксовано 190 бойових зіткнень.

12 грудня генеральний секретар НАТО Марк Рютте попередив очолюваний США трансатлантичний альянс, що він не готовий до загроз з боку Росії у найближчі роки, і закликав змінити мислення на воєнний час — з більшими витратами на оборону.

Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп запропонував європейським країнам розмістити війська на території України для контролю над дотриманням режиму припинення вогню. Відповідну ініціативу озвучили на зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським та главою Франції Емманюелем Макроном у Парижі 7 грудня.

Росія налагодила постачання американських чипів та мікросхем, що використовуються для виробництва зброї, з інтернет-магазину компанії Texas Instruments – TI store.