Окупанти вдарили по Харкову новим безпілотником «Молния-1»
Джерело: Харківська обласна прокуратура
12 листопада Харків зазнав двох атак з боку російських безпілотників. Обидвох ударів окупанти завдали БпЛА “Молнія-1”. Це перший випадок застосування таких дронів по місту, розповів речник обласної прокуратури Дмитро Чубенко.
За його словами, ці безпілотники невеликі, прості у своїй конструкції та дешеві у виробництві.
“Він виготовлений з фанери, пластику і розміром є чимось середнім між великим побутовим дроном і “шахедом”. Він має дальність близько 40 км від запуску, може нести озброєння різного типу масою приблизно 3-5 кг”, – розповів Чубенко.
Речник каже, що застосування цих дронів по місту свідчить про те, що росіяни не можуть досягти успіхів на полі бою і вдаються до тероризування цивільних.
“Таким БпЛА якихось військових цілей досягнути неможливо: він не може зруйнувати суттєво будівлю, пошкодити її, зруйнувати якийсь військовий об’єкт. Фактично поранення від уламків зазнають цивільні, які йдуть вулицями, знаходяться у своїх квартирах”, – пояснив Чубенко.
Перша атака сталася близько 13:55, коли БпЛА влучив у Салтівський район, внаслідок чого постраждали дві жінки: 50-річна зазнала стресової реакції, а 55-річна – осколкових поранень та опіку. Атака також вибила вікна у багатоповерхівках.
Другий удар стався близько 15:35 у Слобідському районі, коли ударний БпЛА влучив у житловий будинок, поранивши 70-річну жінку.
За обома фактами розпочато досудове розслідування за порушення законів війни, ведеться робота з документування воєнних злочинів.
- У ніч на 12 листопада російські окупаційні війська атакували Україну кількома ракетами, КАБами та низкою безпілотників.
Від ночі 8 січня російська армія здійснила 7 обстрілів прикордонних територій Сумщини. Внаслідок атак у Шосткинській громаді одна особа отримала поранення.
7 січня відбулося голосування за членів Громадської антикорупційної ради при Міноборони. В онлайн-голосуванні взяли участь 101 215 громадян України.
Державний секретар США Ентоні Блінкен завершив візит до Японії, подякувавши Токіо за підтримку України. У межах візиту він зустрівся з прем’єр-міністром Японії Шігеру Ішібою, з яким обговорив значний прогрес у двосторонніх відносинах між країнами.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 7 січня. З початку доби відбулося 159 бойових зіткнень.
7 січня президент Володимир Зеленський підписав закон №4156-Х, котрий передбачає формування списку організацій, що становлять загрозу національній безпеці України, зокрема через зв’язки із терористичними групами чи особами, засудженими за тероризм.