Окупанти з підрозділу «Шторм-Z» втрачають до 70% особового складу під час контратак – ISW

Джерело: ISW

В Інституті вивчення війни зауважили, що РФ використовує десантно-штурмові підрозділи “Шторм-Z”, до складу яких переважно входять новобранці, для виснажливих контратак, після яких вони втрачають більшу частину особового складу.

Речник Таврійського угруповання військ ЗСУ полковник Олександр Штупун 30 жовтня заявив, що російські війська готуються до проведення “м’ясних штурмів” навколо Авдіївки та готують штурмові підрозділи “Шторм-Z” до майбутніх штурмів без обладнання.

Російський воєнкор, який, як повідомляється, служить на авдіївському напрямку, стверджував, що “м’ясні штурми” – це коли російська піхота атакує без артилерійської підтримки, щоб придушити українські вогневі позиції.

Він додав, що коли два російські полки пліч-о-пліч ведуть “м’ясний штурм”, шов між зонами відповідальності обох полків залишається незахищеним і вразливим для українських контратак.

Інший російський воєнкор стверджував, що штурмові загони “Шторм-Z” на авдіївському напрямку та на південному фланзі Бахмута часто знищуються після кількох днів активних дій і в середньому втрачають від 40% до 70% особового складу.

Він розкритикував погану підготовку російських військових підрозділів “Шторм-Z” і небажання вищого складу враховувати пропозиції командирів при встановленні для них бойових завдань.

Воєнкор зазначив, що підрозділи “Шторм-Z” часто вводяться в бій перед проведенням розвідки або встановленням зв’язку з сусідніми підрозділами і зазвичай намагаються евакуювати своїх поранених без артилерійського прикриття, що призводить до більших втрат.

Обидва воєнкори відзначили відсутність належної артилерійської підтримки російських атак і контратак.

Один воєнкор заявив, що ці фактори сприяють тому, що бійці “Шторму-Z” перетворюються на “сміття” ще до досягнення будь-яких значних результатів.

В ISW наголосили, що неодноразово повідомляли про неефективність установок “Шторм-Z”.

Голова європейської дипломатії Кая Каллас привітала тверду позицію президента США Дональда Трампа щодо Росії, втім, розкритикувала ультиматум у 50 днів, оскільки росіяни продовжують неспровоковане вторгнення. Вона також закликала США підкріпити санкції військовою підтримкою України.

Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.

Президент Володимир Зеленський, наголосивши на пріоритетності розвитку власного виробництва в Україні, підтвердив намір призначити нинішнього главу уряду Дениса Шмигаля новим очільником Міноборони.

Президент США Дональд Трамп 14 липня оголосив про різке збільшення збройових постачань країнам НАТО у межах нового плану озброєння України. Угода передбачає постачання ракет, засобів ППО та артилерійських снарядів, котрі зрештою мають спорядити Києву.

14 липня під час зустрічі з генсеком НАТО Марком Рубіо, президент США Дональд Трамп заявив, що збирається надсилати “найсучаснішу зброю” Альянсу, котрий зможе передати її Україні.