Окупанти з підрозділу «Шторм-Z» втрачають до 70% особового складу під час контратак – ISW
Джерело: ISW
В Інституті вивчення війни зауважили, що РФ використовує десантно-штурмові підрозділи “Шторм-Z”, до складу яких переважно входять новобранці, для виснажливих контратак, після яких вони втрачають більшу частину особового складу.
Речник Таврійського угруповання військ ЗСУ полковник Олександр Штупун 30 жовтня заявив, що російські війська готуються до проведення “м’ясних штурмів” навколо Авдіївки та готують штурмові підрозділи “Шторм-Z” до майбутніх штурмів без обладнання.
Російський воєнкор, який, як повідомляється, служить на авдіївському напрямку, стверджував, що “м’ясні штурми” – це коли російська піхота атакує без артилерійської підтримки, щоб придушити українські вогневі позиції.
Він додав, що коли два російські полки пліч-о-пліч ведуть “м’ясний штурм”, шов між зонами відповідальності обох полків залишається незахищеним і вразливим для українських контратак.
Інший російський воєнкор стверджував, що штурмові загони “Шторм-Z” на авдіївському напрямку та на південному фланзі Бахмута часто знищуються після кількох днів активних дій і в середньому втрачають від 40% до 70% особового складу.
Він розкритикував погану підготовку російських військових підрозділів “Шторм-Z” і небажання вищого складу враховувати пропозиції командирів при встановленні для них бойових завдань.
Воєнкор зазначив, що підрозділи “Шторм-Z” часто вводяться в бій перед проведенням розвідки або встановленням зв’язку з сусідніми підрозділами і зазвичай намагаються евакуювати своїх поранених без артилерійського прикриття, що призводить до більших втрат.
Обидва воєнкори відзначили відсутність належної артилерійської підтримки російських атак і контратак.
Один воєнкор заявив, що ці фактори сприяють тому, що бійці “Шторму-Z” перетворюються на “сміття” ще до досягнення будь-яких значних результатів.
В ISW наголосили, що неодноразово повідомляли про неефективність установок “Шторм-Z”.
- Британські розвідники зауважили, що під час локальних наступальних операцій в основному РФ покладається на підрозділи “Шторм -Z”.
Президент Дональд Трамп заявив, що “не в захваті” від російських обстрілів України, оскільки США намагаються виступити посередником у врегулюванні війну між двома країнами.
7 квітня президент Володимир Зеленський призначив колишнього генерального прокурора Андрія Костіна послом України у Нідерландах, а також представником при Організації із заборони хімічної зброї. Раніше глава держави наполягав, що посадовець має понести “політичну відповідальність” після викриття з інвалідностями прокурорів.
Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Мін’юсту про стягнення в дохід України продукції та сировини, якими володів підсанкційний російський олігарх Олег Дерипаска.
Генеральний штаб ЗСУ не підтримав підготовлений Міністерством оборони законопроєкт про звільнення зі служби та ротацію бійців під час воєнного стану. Командування української армії виступило проти ініціативи, позаяк реалізація документа призвела б до одномоментної демобілізації значної кількості досвідчених військових.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України наземний роботизований комплекс D-21-12R українського виробництва.