Окупанти з підрозділу «Шторм-Z» втрачають до 70% особового складу під час контратак – ISW
Джерело: ISW
В Інституті вивчення війни зауважили, що РФ використовує десантно-штурмові підрозділи “Шторм-Z”, до складу яких переважно входять новобранці, для виснажливих контратак, після яких вони втрачають більшу частину особового складу.
Речник Таврійського угруповання військ ЗСУ полковник Олександр Штупун 30 жовтня заявив, що російські війська готуються до проведення “м’ясних штурмів” навколо Авдіївки та готують штурмові підрозділи “Шторм-Z” до майбутніх штурмів без обладнання.
Російський воєнкор, який, як повідомляється, служить на авдіївському напрямку, стверджував, що “м’ясні штурми” – це коли російська піхота атакує без артилерійської підтримки, щоб придушити українські вогневі позиції.
Він додав, що коли два російські полки пліч-о-пліч ведуть “м’ясний штурм”, шов між зонами відповідальності обох полків залишається незахищеним і вразливим для українських контратак.
Інший російський воєнкор стверджував, що штурмові загони “Шторм-Z” на авдіївському напрямку та на південному фланзі Бахмута часто знищуються після кількох днів активних дій і в середньому втрачають від 40% до 70% особового складу.
Він розкритикував погану підготовку російських військових підрозділів “Шторм-Z” і небажання вищого складу враховувати пропозиції командирів при встановленні для них бойових завдань.
Воєнкор зазначив, що підрозділи “Шторм-Z” часто вводяться в бій перед проведенням розвідки або встановленням зв’язку з сусідніми підрозділами і зазвичай намагаються евакуювати своїх поранених без артилерійського прикриття, що призводить до більших втрат.
Обидва воєнкори відзначили відсутність належної артилерійської підтримки російських атак і контратак.
Один воєнкор заявив, що ці фактори сприяють тому, що бійці “Шторму-Z” перетворюються на “сміття” ще до досягнення будь-яких значних результатів.
В ISW наголосили, що неодноразово повідомляли про неефективність установок “Шторм-Z”.
- Британські розвідники зауважили, що під час локальних наступальних операцій в основному РФ покладається на підрозділи “Шторм -Z”.
Росія та Іран планують укласти договір про стратегічне партнерство за кілька днів до інавгурації обраного 47-м президентом США Дональда Трампа, 20 січня. Договір замінить угоду 2002 року, що передбачає співпрацю в енергетиці, транспорті та сільському господарстві.
Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов запалює першу свічку на ханукії, виготовленій з уламків ворожих ракет і дронів, скерованих Росією по Україні.
У Генеральному штабі поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 25 грудня. З початку доби відбулося 211 бойових зіткнень.
Глава Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак повідомив, що внаслідок ворожої ракетної атаки 25 грудня у Дніпрі пошкоджені дитячі садочки та школи, а також приватні будинки.
У вечір Різдва у ГУР вшанували подвиг розвідників-диверсантів, котрі серед перших перенесли війну на територію ворога, — воїнів підрозділу “Братство” у складі “Спецпідрозділу Тимура” ГУР МО України — Максима “Непийпива” Михайлова, Тараса “Тарасія” Карпюка, Юрія “Святошу” Горовця, Богдана “Аполлона” Лягова.