Окупанти змушували полонених вивчати імена дітей, яких нібито вбили ЗСУ на Донбасі
Джерело: Укрінформ
Оборонець Маріуполя Володимир Іванов, який провів у російському полоні 895 днів, розповів в інтерв’ю “Укрінформу”, що наглядачі у колоніях змушували полонених українських військових вивчати імена дітей з Донецької та Луганської областей, яких буцімто вбили ЗСУ.
“В одній із останніх в’язниць дали нам список зі 160 загиблих дітей і змусили вивчити повну дату народження, дату смерті, місце народження і обставини смерті”, – розповів Іванов.
Йдеться про список зі 160 дітей із Донецької та Луганської областей, які, за версією РФ, загинули нібито через дії ЗСУ, але насправді були вбиті самою ж Росією.
Потім російські наглядачі перевіряли знання цього списку і за помилки били електрошокерами чи знущалися в інший спосіб.
“І десь якусь ти помилку зробив, витягуєш руку, відкривається віконце для прийому їжі, “кормяк” у в’язниці називають вони його. Ставиш руку і починається побиття електрошокером. Коли електрошокер розряджався, витягуєш знову ж руку, він бере за руку, опирається ногою в сталеві двері і б’є тебе декілька разів, б’є головою об сталеві двері”, – зазначив звільнений з полону морпіх.
- Після більш ніж року пошуків, родині повернули тіло загиблого Івана Макарова, який потрапив у російський полон. Офіційною причиною смерті визнали серцеву недостатність та кахексію, проте на тілі знайшли численні порізи та гематоми.
- Журналісти визначили у Білорусі локацію фільтраційного табору на території держпідприємства, де військові РФ катували вивезених полонених українців.
- Представник Головного управління розвідки Андрій Юсов повідомив, що у Росії діє система катувань для українських полонених. За це відповідають окремі люди, яких спеціально навчають тортур.
5 лютого президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони, запровадивши санкції проти капітанів танкерів російського тіньового флоту.
Російські війська пізно ввечері 5 лютого здійснили обстріл Харкова. За попередніми даними, ворог вдарив безпілотником по ринку у Київському районі міста.
Група українських військових з протезами піднялися на Кіліманджаро в межах проєкту Second Wind, розгорнувши прапор України на вершині.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 лютого. На даний час відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою сьогодні залишалася ситуація на Покровському напрямку.
Національне агентство з питань запобігання корупції виявило ознаки набуття необґрунтованих активів у голови Млинівської селищної ради Рівненської області.