Олега Котенка звільнили з посади уповноваженого з питань зниклих безвісти

Джерело: представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук

19 вересня уряд звільнив Олега Котенка з посади уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. Цьому передувало те, що йому обмежили повноваження.

Олег Котенко перебував на посаді з 20 травня 2022 року. Утім, у вересні уряд вирішив, що Міністерство внутрішніх справ буде займатися Єдиним реєстром зниклих, а перемовини з РФ про повернення тіл загиблих проводитиме Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими. Також вирішено, що за діяльність пошукових груп відповідатиме Генштаб.

Котенко під час оголошення зміни його повноважень перебував у відрядженні на деокупованих територіях Донеччини. Він після цього сам планував піти у відставку.

Крім того, ще у першій половині серпня озвучували плани щодо реорганізації роботи Офісу уповноваженого.

Турецька влада затримала 209 осіб під час антитерористичних операцій. Це сталось через день після того, як Анкара запровадила обмеження на публічні зібрання напередодні саміту НАТО 7-8 липня.

Росія нарощує експорт сирої нафти на тлі українських ударів по нафтопереробній інфраструктурі, котрі суттєво знижують внутрішні можливості переробки.

Україна за пів року виконала лише 15% плану реформ у сфері верховенства права та боротьби з корупцією, який сама погодила з ЄС. Експерти попереджають, що без швидкого прогресу Київ може створити собі серйозні перешкоди на шляху до членства.

У США розпочалося клінічне випробування генної терапії, яка має перевірити можливість часткового “омолодження” старих клітин для лікування глаукоми. Перший учасник уже отримав експериментальне лікування, повідомила біотехнологічна компанія Life Biosciences з Бостона.

В Рівненській області працівники поліції оштрафували чоловіка, який побив собаку. Це потрапило на відео.