Омбудсман звернувся до СБУ щодо Фаріон через «злив» даних студента з окупованого Криму

Джерело: Дмитро Лубінець у Telegram

Омбудсман Дмитро Лубінець заявив, що звернувся до СБУ через те, що мовознавиця Ірині Фаріон поширила особисті дані студента-філолога з Криму, що призвело до його арешту з боку РФ.

8 листопада Фаріон поширили скриншот електронного листа, де була особиста інформація студента. Це призвело до того, що ним став “займатися” окупаційний “Центр боротьби з екстремізмом” російського міністерства внутрішніх справ.

Народна депутатка Верховної Ради сьомого скликання мала знати про важливість захисту персональних даних, утім вона публічно надала прізвище, ім’я, місце навчання хлопця, які дали змогу росіянам ідентифікувати цього студента. Також з боку медіа та правозахисників відомі факти тиску окупаційної адміністрації у Криму на людей, які дотримуються проукраїнських поглядів

“Втім, вона, з одного боку вчиняла кримінальний злочин, з іншого боку, підіграла окупантам. Результат очевидний! Тож я у зв’язку з фактом розголошення конфіденційної інформації звернувся до Служби безпеки України для належного реагування! Аби дії громадянки України проаналізували належним чином і надали юридичну оцінку”, – заявив Лубінець.

  • 8 листопада студент-філолог з Криму написав мовознавиці Ірині Фаріон особистого листа на пошту, де висловив їй свою підтримку. Своєю чергою, Фаріон оприлюднила цей лист, не приховавши імені відправника. Згодом хлопця затримали росіяни.

Сьогодні, 13 квітня, у Міністерстві оборони заявили, що село Богданівка у Бахмутському районі Донецької області перебуває під контролем ЗСУ – наразі там тривають інтенсивні бої.

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що ситуація на східному фронті останніми днями суттєво загострилася.

Протягом доби російські армійці обстріляли 8 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого є руйнування житлових будинків та об’єктів інфраструктури.

Станом на ранок 13 квітня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один носій крилатих ракет “Калібр”.

Протягом доби російські армійці обстріляли Херсонську область, внаслідок чого семеро осіб зазнали поранень.