Онкологи з України пройдуть стажування у провідних лікарнях США

Джерело: Міністерство охорони здоров’я

Медики-онкологи з України відправляться на стажування до провідних американських центрах із клінічних інновацій та лікування онкологічних захворювань. Лікарні знаходяться в Нешвілі (штат Теннессі) та у Філадельфії (штат Пенсільванія).

За даними МОЗ, лікарі будуть вивчати мультидисциплінарні підходи до впровадження сучасних протоколів лікування раку на конкретних прикладах кращих клінік США. Група медиків вирушить з 15 до 28 жовтня до Онкологічної лікарні Теннессі (Tennessee Oncology) та Шпиталю святого Томи (Ascension Saint Thomas Hospital).

Спеціалісти обміняються досвідом з колегами зі США, ознайомляться з новітніми підходами щодо діагностування та лікування онкологічних захворювань.

“Підвищення кваліфікації лікарів-онкологів наразі для України є критично важливим, адже в результаті повномасштабної війни, розв’язаної Росією, кількість людей, хворих на рак, збільшилася. Багато з них на початку війни мали проблеми з отриманням ліків і зі своєчасним наданням допомоги”, — підкреслили у МОЗ.

На листопад заплановано поїздки лікарів до інших великих онкологічних центрів у штаті Теннессі – Сара Кеннон (Sarah Cannon Cancer Center), Вандербільт-Інграм (Vanderbilt-Ingram Cancer Center) та Онкологічного центру Фокса Чейза (Fox Chase Cancer Center) у штаті Пенсільванія.

Навчання організовано за ініціативи Міністерства охорони здоров’я та Фонду миру та розвитку.

Станом на ранок 24 травня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один носій крилатих ракет “Калібр”.

Уночі 24 травня війська РФ завдали ударів по залізничній інфраструктурі у Харківській області. Обійшлось без постраждалих, однак є значні руйнування.

У 2024 році Україна розраховує залучити ще три транші обсягом $4,5 млрд за програмою МВФ Механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility – EFF).

Південна Корея та Японія оголосили про санкції проти осіб, організацій та суден, які допомагають Росії купувати озброєння у Північної Кореї, порушуючи резолюцію Радбезу ООН.

Протягом доби російські армійці обстріляли Херсонську область, внаслідок чого пошкоджено 11 приватних будинків.