В Україні розширили спектр фахівців, які можуть проводити переливання донорської крові

Джерело: МОЗ України

В Україні розширили перелік лікарів, які можуть проводити переливання крові – додали ще 26 лікарських спеціальностей, переважно хірургічного профілю.

Відтак переливати кров пораненим військовим зможе більша кількість лікарів

Раніше переливати кров, згідно з кваліфікаційними характеристиками, мали право лише лікарі-анестезіологи та лікарі-трансфузіологи. В постанові ж Кабінету міністрів, яка врегульовує механізм забезпечення донорською кров’ю фронту, зазначено, що всі, хто не має відповідного фаху, зобов’язані пройти навчальну програму від Центру трансплант-координації.

“На жаль, останні два роки необхідність в переливанні крові зросла через травми, отримані внаслідок постійних артилерійських та ракетних обстрілів, що супроводжуються масивною крововтратою, яка повинна бути негайно заміщена. Наша мета – максимально наблизити донорську кров до пораненого”, – зазначив директор Директорату високотехнологічної медичної допомоги та інновацій МОЗ Василь Стрілка.

Відтак Міністерство охорони здоров’я затвердило зміни до кваліфікаційних характеристик лікарів, які відтепер повинні мати знання та вміння щодо переливання крові та її компонентів.

Ця вимога додана до кваліфікаційних характеристик лікарів, які в своїй практиці стикаються з хірургічними втручаннями та невідкладними станами пацієнтів – хірургів, травматологів, комбустіологів тощо.

Це, зокрема, дозволить лікарям зазначених спеціальностей, які вибрали боронити нашу країну та вступити до лав Збройних сил України, використовувати кров та її компоненти для порятунку наших бійців на передовій. Без зволікань та зайвої бюрократії. Аналогічним чином це працюватиме й у прифронтових госпіталях.

Разом з тим, змінилися кваліфікаційні вимоги до отримання спеціалізації з “Трансфузіології”. Тепер лікарі ширшого спектра спеціальностей зможуть її отримати. У відомстві пояснили, що це стимулюватиме збільшення кількості спеціалістів у відповідній галузі й допоможе врятувати не одну тисячу життів.

Станом на ранок 24 травня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один носій крилатих ракет “Калібр”.

У 2024 році Україна розраховує залучити ще три транші обсягом $4,5 млрд за програмою МВФ Механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility – EFF).

Протягом доби російські армійці обстріляли Херсонську область, внаслідок чого пошкоджено 11 приватних будинків.

Представники України та Норвегії завершили роботу над текстом угоди про гарантії безпеки. Сторони планують підписати документ “за першої можливості”, запевни президент Володимир Зеленський.

Очільник Харкова Ігор Терехов повідомив, що у місті мають намір збудувати безпечне підземне містечко за 225 мільйонів євро.