Оновлення даних в «Резерві+» та ТЦК: міфи та роз’яснення від Отара Довженка
Джерело: Texty.org.ua
Український журналіст та медіакритик Отар Довженко розповів про власний досвід оновлення даних у ТЦК.
Після оновлення даних в додатку “Резерв+” журналісту повідомили, що він “у розшуку”. Довженко зауважив, що вчасно не подав документи про народження ще однієї дитини й для з’ясування цього питання звернувся до ТЦК та СП.
Він зауважив, що твердження про те, що “військовозобов’язані можуть оновити свої дані у “Резерв+”, безпідставні. Насправді ж користувачі додатка лише надають доступ до бази даних банку та іншої інформації.
“Якщо ви стоїте на обліку, всі ці дані і так відомі. Інші дані, які зберігаються в реєстрі військовозобов’язаних “Оберіг”, ви там не оновите. Це нібито має змінитися в процесі оновлень додатку. Навіщо було вивалювати його таким сирим, не знаю”, – написав Отар Довженко.
Він додав, що теж саме – з оновленням даних у ЦНАПі.
Журналіст зауважив, що ТЦК не працюють цілодобово, як про це говорили раніше. Уряд дозволив їм це, проте військовозобов’язаних, зазвичай, приймають з 9:00 до 18:00 (також ще є обід). Утім, Довженко додав, що, можливо, “так не у всіх ТЦК”.
Щодо електронної черги журналіст сказав, що сама функція на сайті працює, проте “не має нічого спільного з реальністю”.
“Почнімо з того, що мій запис був на 8:15, тоді як прийомні години в ТЦК – з дев’ятої, а зайти вдалося тільки близько одинадцятої. Згодом у ТЦК оголосили, що електронна черга таки працюватиме, однак як саме, і як її узгодять із так званою “живою” чергою, ніхто там і гадки не має”, – написав він.
За його словами, насправді є три “живі черги”. Перша формується за контрольно-пропускним пунктом із п’ятої ранку.
“Я прийшов о 5:20 (я жайворонок) і був третім із двох сотень охочих, але міг би й довше поспати. Щойно нас запустили на територію, черга розсіялась, і біля входу сформувалась нова”, – розповів Довженко.
Друга черга формується за списком, який склав черговий, а третя – біля кабінетів.
За словами журналіста, на десятки тисяч військовозобов’язаних працює одна людина й працівники ТЦК є “заручниками й жертвами цієї системи, а не винуватцями”.
“До того ж, через черги на “уточнення даних” страждають ті, хто якраз найменше заслужив: військові, ветерани та їхні родичі. Навіть якщо їм потрібно в інший кабінет, “живі” черги сповільнюють роботу всього ТЦК. А чергові – військові, які мусять щодня годинами вислуховувати скарги й претензії відвідувачів і ввічливо їм відповідати, – заслуговують на підтримку і співчуття”, – написав Довженко.
- У застосунку “Резерв+” для військовозобов’язаних, призовників та резервістів відповіли на найпоширеніші питання щодо оновлення даних та змін з огляду на новий закон про мобілізацію.
- Міноборони України запускає мобільний застосунок “Резерв+” для військовозобов’язаних, призовників та резервістів, в якому чоловіки призовного віку зможуть оновити свої дані.
- Станом на 21 травня більш ніж мільйон користувачів успішно авторизувалися у застосунку “Резерв+”.
Ввечері 23 грудня невідомі дрони атакували військовий аеродром Міллерово у Ростовській області, РФ.
Завдяки лазівкам у санкціях ЄС російські мільярдери, наближені до президента РФ Володимира Путіна, продовжують заробляти на торгівлі з Європою. До таких висновків дійшли автори розслідування онлайн-видання The Insider.
У Генеральному штабі поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 23 грудня. З початку доби відбулося 235 бойових зіткнень, противник завдав 12 авіаційних ударів із застосуванням 37 КАБ, понад 490 ударів дронами-камікадзе та здійснив більш як три тисячі обстрілів позицій наших військ і населених пунктів із використанням різних типів озброєння.
Результат дослідження уламків балістичної ракети середньої дальності “Орешник”, якою РФ вдарила по Дніпру 21 листопада, засвідчив, що російський президент Володимир Путін вкотре заявив неправдиву інформацію щодо “найновішого озброєння”.
Німеччина надала Україні новий великий пакет озброєнь, значно посиливши українську ППО.