Онук Роберта Оппенгеймера розкритикував епізод з яблуком у фільмі Крістофера Нолана

Джерело: Yahoo News з посиланням на інтерв’ю Чарльза Оппенгеймера виданню Time

У фільмі Крістофера Нолана “Оппенгеймер” фізик намагається отруїти свого вчителя яблуком. Проте онук “батька атомної бомби” Чарльз заявив, що це вигаданий епізод.

Як пояснили у виданні, в одній із сцен Оппенгеймер, якого грає Кілліан Мерфі, вводить ціанистий калій у зелене яблуко і залишає його на столі свого університетського наставника Патріка Блекетта (Джеймс Д’Арсі). Однак потім він передумав і викинув отруєне яблуко у відро для сміття.

Своєю чергою, онук знаменитого фізика Чарльз Оппенгеймер зізнався, що йому не сподобався цей епізод.

“Немає жодних записів про те, що він намагався когось убити. Це дійсно серйозне звинувачення. Немає жодного ворога або друга Роберта Оппенгеймера, який чув би про це за його життя і вважав це правдою”, — прокоментував він.

Водночас Чарльз зауважив, що сцену з отруйним яблуком у фільмі вигадав не Нолан, оскільки це вже було “проблемою” в біографії авторства Кая Берда і Мартіна Дж. Шервіна, що отримала Пулітцерівську премію 2006 року, “Американський Прометей” і яка стала основою для фільму “Оппенгеймер”.

“Якщо ви досить уважно прочитаєте “Американського Прометея”, ви зрозумієте, що автори кажуть: “Ми насправді не знаємо, чи сталося це насправді”, — пояснив Чарльз.

Він додав, що автори отримали інформацію про цей інцидент із яблуком із деяких джерел, але жоден із них не стверджує, що це справді сталося.

“На жаль, “Американський Прометей” резюмує, що Роберт Оппенгеймер намагався вбити свого вчителя, а потім вони визнають, що мають сумніви, чи відбувалося це”, — поділився Чарльз.

При цьому онук Оппенгеймера зазначає, що епізод у фільмі трактується “розпливчасто”, тож він турбує його не так сильно, як згадка в книзі.

  • Компанія Warner Bros. повідомила, що за перші вихідні світового прокату фільм “Барбі” зібрав 337 мільйонів доларів. Тим часом стрічка Крістофера Нолана “Оппенгеймер” заробила 174,2 мільйона доларів, за даними Universal Pictures.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.

Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.

26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.

Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.

Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.