ООН: Майже 70% усіх загиблих у Газі – жінки й діти, наймолодшій жертві був один день
Джерело: The Guardian
За даними ООН, майже 70% усіх загиблих у Секторі Гази через ізраїльсько-палестинський конфлікт складають жінки та діти, наймолодшій жертві був один день.
Управління Верховного комісара ООН з прав людини перевірило 8119 смертей протягом перших шести місяців війни в Газі. Відтак, серед загиблих – 3588 дітей і 2036 жінок. Наймолодшою жертвою став одноденний хлопчик, а найстаршою – 97-річна жінка.
Як зауважили у виданні, ці цифри значно нижчі, ніж ті, що надали палестинські органи охорони здоров’я. Зокрема там ідеться про 43 тисячі смертей за 13 місяців.
За підтвердженими даними ООН, 7607 людей вбили у житлових спорудах. Із них 44% були дітьми, 26% – жінками й 30% – чоловіками.
Найбільше загиблих дітей були віком від 5 до 9 років, далі за чисельністю – 10-14-річні та малюки до чотирьох років включно.
В ООН заявили, що ці дані вказують на “систематичне порушення основоположних принципів міжнародного гуманітарного права”.
- Високопосадовці офісу прем’єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу непублічно запропонували розділити контроль над територією сектору Гази групі країн, зокрема Єгипту, Саудівській Аравії, ОАЕ та США.
Сполучені Штати Америки, ймовірно, розмістили ядерну зброю у Великій Британії вперше з 2008 року, як сигнал для глави РФ Володимира Путіна щодо незмінної прихильності Вашингтона до безпеки Європи.
Представники громадських організацій та медіа у спільній заяві закликали Верховну Раду України відновити онлайн-трансляцію пленарних засідань на телеканалі “Рада” та завчасну публікацію порядків денних цих засідань.
Російська влада запровадила повну заборону на експорт бензину, щоб охолодити паливний ринок, де ціни з початку року зросли на 30% і майже досягли історичних максимумів. До 31 серпня вивіз бензину з Росії заборонили навіть компаніям‑виробникам.
28 липня уряд призначив заступницю міністра економіки Тетяну Бережну тимчасово виконувачкою обов’язків міністерки культури та стратегічних комунікацій.
Росія вже вичерпала радянські запаси озброєння. Згідно зі звітом Київського економічного інституту (KSE), потік військової техніки зі складів РФ на передову впав до рівня, що був до 2022 року.