ООН не може змусити Росію дотримуватись міжнародного права — заява
Джерело: пресконференція
Організація Об’єднаних Націй (ООН) не володіє інструментами або повноваженнями, щоб змусити РФ дотримуватись норм міжнародного права, заявив голова Генеральної Асамблеї ООН Денніс Френсіс на пресконференції в Нью-Йорку.
Френсіс підкреслив, що ООН спирається на спільні цінності та переконання, очікуючи, що всі країни-члени організації будуть виконувати свої зобов’язання та поважати територіальну цілісність інших держав. Однак він висловив сумніви щодо можливостей ООН примусити Росію дотримуватись Статуту ООН та норм міжнародного права.
Голова Генасамблеї нагадав, що організація вже ухвалила низку резолюцій, які закликають Росію припинити агресію і вивести свої війська з території України.
“Я сам додав до резолюції слово “негайно”. Ця агресія Росії є грубим порушенням міжнародного права, і ми не можемо з цим миритися”, – зазначив Френсіс.
- У липні Росія розпочала своє місячне головування в Раді безпеки ООН (РБ ООН) та скликала перше засідання, щоб затвердити порядок денний на наступний місяць й серед запланованих обговорень – атака на Севастополь.
13 листопада російські війська спробували прорвати українську оборону на Куп’янському напрямку, використовуючи чотири хвилі штурмових груп та близько 15 одиниць техніки. Українські захисники відбили атаку, знищивши бронетехніку ворога та ліквідувавши значну частину особового складу.
Російські окупанти продовжують обстрілювати населені пункти Донецької області. В середу через обстріли загинули двоє мирних жителів, ще сімох — поранено.
Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер та президент Франції Емманюель Макрон під час переговорів у Парижі провели 20-хвилинну розмову щодо України віч-на-віч, без участі широкої делегації помічників, що вказує на політичну чутливість дискусії.
13 листопада у Бундестазі відбулися дебати за участю канцлера Олафа Шольца. Він пообіцяв поставити питання про довіру уряду у грудні, щоб дострокові вибори до парламенту відбулися “наприкінці лютого”. У зверненні до депутатів канцлер також торкнувся теми України.
Міністр енергетики Герман Галущенко запевнив, що обмеження електропостачання для промислових підприємств є тимчасовими заходами, викликаними нештатними ситуаціями на об’єктах генерації. За його словами, масові відключення електроенергії для населення не відновлювались.