ООН повідомляє, що РФ залишила без змістовної відповіді 31 запит щодо злочинів в Україні

Джерело: Укрінформ

За час своєї роботи Незалежна міжнародна комісія ООН з розслідування порушень в Україні надіслала Росії 31 звернення. Однак у Москві або зовсім не реагували на них, або ж відмовлялися визнавати Комісію.

“Ми продовжуватимемо звертатися (до РФ – ред.) із запитами. Ми надіслали 31 звернення, якщо я не помиляюсь, і досі не отримали жодної інформації”, – прокоментувала співпрацю з РФ членкиня Незалежної міжнародної комісії ООН з розслідування порушень в Україні Врінда Гровер.

Вона зазначила, що Комісія прагне дослідити порушення, про які заявляє російська сторона, та отримати доступ до відповідних територій, але з боку РФ немає жодної співпраці.

Як зазначила Гровер, українська влада завжди реагує на надіслані запити та надає всю необхідну інформацію, “хоча й можуть бути розбіжності в оцінках, наприклад, у тому, як українська влада бачить ситуацію, і як ми бачимо порушення чи злочини, які документуємо”.

Як зазначив Ерік Мьосе, голова Незалежної міжнародної комісії ООН з розслідування порушень в Україні, російська сторона просто заявляє, що не визнає Комісію ООН з розслідування порушень в Україні.

“Або взагалі не було відповіді, або була коротка заява, що вони не визнають Комісію”, – прокоментував він те, як росіяни відповідали на надіслані Комісією звернення.

Мьосе також повідомив, що наразі очікується розгляд Радою ООН з прав людини питання про продовження мандату Комісії на ще один рік, при цьому зміст мандату залишиться без змін.

“Він був сталим від самого початку, з 2022 року. Іншими словами, це – встановлення фактів, формулювання правових висновків, можливо, щодо відповідальності, ідентифікація, якщо це можливо, винних осіб та надання рекомендацій щодо притягнення до відповідальності”, – зазначив Мьосе.

За словами Мьосе, зусилля щодо мирного врегулювання війни РФ проти України не впливатимуть на роботу Комісії, якщо її мандат буде продовжено.
  • ООН звинуватила російські війська у злочинах проти людяності через систематичні викрадення та катування українців. Відповідна заява міститься у доповіді Незалежної міжнародної слідчої комісії ООН, представленій у середу в Раді ООН з прав людини в Женеві.
  • Президент Росії Володимир Путін повинен постати перед судом щодо розслідування воєнних злочинів РФ у Маріуполі, унаслідок яких загинули тисячі цивільних, знищено незчисленну кількість будівель, за якими послідувала русифікація міста, мовиться у новій доповіді організації Human Rights Watch.

Пізно ввечері 16 квітня російські війська здійснили черговий масований обстріл Дніпра. Внаслідок атаки дронів загинула одна особа, ще семеро постраждалих.

16 квітня президент Володимир Зеленський погодив утворення військових адміністрацій населених пунктів у Донецькій області.

Мешканка Вінниці понад чотири місяці шукала свого зниклого собаку. Історія отримала продовження після того, як песика помітили у міському тролейбусі під час снігопаду.

Губернатор Каліфорнії Гевін Ньюсом за підтримки генпрокурора штату Роба Бонти подав позов до суду на президента США Дональда Трампа, вважаючи, що розв’язана главою Білого дому торговельна війна завдала багатомільярдних збитків найзаможнішому штату Америки.

Влада Великої Британії залучила військових до боротьби зі “сміттєвою кризою” в Бірмінгемі, де понад місяць триває страйк сміттярів.