ООН продовжить наполягати на збільшенні експорту продовольства та добрив з Росії та України

Джерело: АР.

Високопосадовці ООН у п’ятницю пообіцяли продовжувати працювати над продовженням угоди, яка дозволяє експортувати продовольство та добрива з Росії та України, попри війну.  

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш закликав обидві країни зробити глобальну продовольчу безпеку пріоритетом і “допомогти забезпечити безперебійне, ефективне та масштабне надходження цих продуктів на світові ринки”, — сказав заступник речника ООН Фархан Хак. “Разом угоди сприяють стійкому зниженню світових цін на продовольство, які зараз більш ніж на 23% нижчі за рекордні показники, досягнуті в березні минулого року”. 

У липні минулого року Туреччина та ООН уклали проривну угоду з воюючими сторонами, яка дозволила Україні відправити понад 32 мільйони тонн зерна з чорноморських портів на світові ринки.

Москва, однак, скаржиться, що окремий меморандум ООН і Росії про спрощення поставок російського продовольства та добрив досі стикається з серйозними перешкодами.

Глава ООН з гуманітарних питань Мартін Гріффітс заявив у п’ятницю, що ООН чула неодноразові заяви Росії про те, що “їм не було ніяких переваг і час минув”. Але, як уточнив генеральний секретар, “це не заважає нам робити все можливе, щоб досягти угоди”, — сказав він. 

У середу речник Кремля Дмитро Пєсков заявив: «На жаль, на цей час немає особливих підстав для продовження угоди». Але він також сказав, що «у Заходу ще є час виконати ті частини угоди, які стосуються Росії».

Гріффітс сказав, що глава ООН з питань торгівлі Ребека Грінспен, яка відповідала за російську сторону угоди, “дуже хоче” зустрітися з офіційними особами в Москві наступного тижня. Гріффітс сподівається зустрітися зі сторонами Чорноморської зернової ініціативи — Україною, Росією та Туреччиною — у Стамбулі, “якщо це можливо наступного тижня”.

Україна та Росія є основними світовими постачальниками пшениці, ячменю, соняшникової олії та інших харчових продуктів, від яких залежать країни, що розвиваються. Росія також є основним постачальником аміаку, основного інгредієнта добрив.

Росія постала перед труднощами в організації доставки, страхування та банківських операцій через санкції, запроваджені Сполученими Штатами та Європейським Союзом після її вторгнення в Україну в лютому 2022 року.

Працівники Державного бюро розслідувань у співпраці зі Службою безпеки України повідомили про підозру керівництву Кутського лісового господарства на Івано-Франківщині. Вони організували незаконні вирубки дерев на території Національного природного парку “Гуцульщина”, що завдало значних збитків державному бюджету. Загальна сума збитків становить понад 257 мільйонів гривень.

21 січня іракські законодавці проголосували за поправки до закону про особистий статус, що, за словами критиків, фактично дозволяють дитячі шлюби. Ці зміни наділяють ісламські суди більшими повноваженнями у питаннях шлюбу, розлучення та спадкування.

Фільм “Джокер: Божевілля на двох” (Joker: Folie à Deux) отримав одразу 7 номінацій на сатиричну премію “Золота малина”.

Молдовський банкір та політик Ілан Шор, який втік з країни після звинувачень у виводі з банківської системи Молдови мільярда доларів, допомагає Росії обходити санкції США.

Росіяни двічі атакували рятувальників ДСНС, які проводили аварійно-рятувальні роботи на Херсонщині. Одного рятувальника госпіталізовано.