ООН продовжить наполягати на збільшенні експорту продовольства та добрив з Росії та України

Джерело: АР.

Високопосадовці ООН у п’ятницю пообіцяли продовжувати працювати над продовженням угоди, яка дозволяє експортувати продовольство та добрива з Росії та України, попри війну.  

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш закликав обидві країни зробити глобальну продовольчу безпеку пріоритетом і “допомогти забезпечити безперебійне, ефективне та масштабне надходження цих продуктів на світові ринки”, — сказав заступник речника ООН Фархан Хак. “Разом угоди сприяють стійкому зниженню світових цін на продовольство, які зараз більш ніж на 23% нижчі за рекордні показники, досягнуті в березні минулого року”. 

У липні минулого року Туреччина та ООН уклали проривну угоду з воюючими сторонами, яка дозволила Україні відправити понад 32 мільйони тонн зерна з чорноморських портів на світові ринки.

Москва, однак, скаржиться, що окремий меморандум ООН і Росії про спрощення поставок російського продовольства та добрив досі стикається з серйозними перешкодами.

Глава ООН з гуманітарних питань Мартін Гріффітс заявив у п’ятницю, що ООН чула неодноразові заяви Росії про те, що “їм не було ніяких переваг і час минув”. Але, як уточнив генеральний секретар, “це не заважає нам робити все можливе, щоб досягти угоди”, — сказав він. 

У середу речник Кремля Дмитро Пєсков заявив: «На жаль, на цей час немає особливих підстав для продовження угоди». Але він також сказав, що «у Заходу ще є час виконати ті частини угоди, які стосуються Росії».

Гріффітс сказав, що глава ООН з питань торгівлі Ребека Грінспен, яка відповідала за російську сторону угоди, “дуже хоче” зустрітися з офіційними особами в Москві наступного тижня. Гріффітс сподівається зустрітися зі сторонами Чорноморської зернової ініціативи — Україною, Росією та Туреччиною — у Стамбулі, “якщо це можливо наступного тижня”.

Україна та Росія є основними світовими постачальниками пшениці, ячменю, соняшникової олії та інших харчових продуктів, від яких залежать країни, що розвиваються. Росія також є основним постачальником аміаку, основного інгредієнта добрив.

Росія постала перед труднощами в організації доставки, страхування та банківських операцій через санкції, запроваджені Сполученими Штатами та Європейським Союзом після її вторгнення в Україну в лютому 2022 року.

Згідно з постановою уряду, Росія попередньо погодилася на будівництво паливного трубопроводу в Республіці Конго.

ЗМІ підрахували втрати російської та української армії за понад два роки повномасштабної війни.

Netflix продовжив серіал “Емілі в Парижі” на п’ятий сезон після дебюту другої частини четвертого сезону 12 вересня.

Російська компанія “РусХемАльянс” подала нові позови проти п’яти європейських банків, які припинили фінансування будівництва газового проєкту в Росії після запровадження санкцій.

У Запоріжжі виявили та знешкодили агентурну групу воєнної розвідки РФ, яка шпигувала за підрозділами українських захисників у місті.