ООН просить у донорів 4,2 млрд доларів для підтримки українців

Джерело: Reuters

Організація Об’єднаних Націй та її партнери звернулися до донорів із закликом виділити 4,2 млрд доларів для підтримки спустошених війною громад в Україні та українських переселенців у 2024 році.

Координатор ООН із надання надзвичайної допомоги Мартін Гріффітс наголосив на необхідності надання гуманітарної допомоги у зв’язку з повномасштабним вторгненням Росії та зауважив про особливо важливий стан дітей, які живуть на передовій лінії війни.

За даними Управління ООН з координації гуманітарних питань, понад 14,6 млн осіб, або ж 40% населення України потребуватимуть гуманітарної допомоги у 2024 році через вторгнення Росії. Понад 3,3 млн осіб, які проживають у прифронтових населених пунктах, включаючи окуповані території, мають ускладнений доступ до допомоги, якої вони потребують.

УКГВ звертається до донорів із проханням виділити 3,1 млрд доларів для допомоги 8,5 млн осіб, своєю чергою, агентство ООН у справах біженців просить 1,1 млрд доларів для підтримки 2,3 млн українських біженців і громад, які їх приймають.

“Приймаючі країни продовжують розширювати захист і включати їх у суспільство, але багато вразливих біженців, як і раніше, потребують допомоги”, – сказав Філіппо Гранді, верховний комісар ООН у справах біженців.

Європейська комісія попередила Словаччину, що розпочне негайні судові заходи, якщо країна ухвалить закон, що передбачає обмеження на діяльність неурядових організацій та ЗМІ.

Заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції Олександр Балануца провів переговори з послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі. Сторони зокрема обговорили нещодавно підписану угоду про підтримку України та подальшу співпрацю.

Ввечері 24 липня речник Військово-Морських сил України Дмитро Плетенчук повідомив, що Росія вивела усі свої військові кораблі з Азовського моря.

Чехія приєдналася до коаліції безпілотників для України на чолі з Латвією та Великою Британією після того, як делегація країни підписала меморандум про взаєморозуміння під час 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 24 липня. На даний час відбулося 125 бойових зіткнень.