ООН відкрила російський банківський рахунок для кліматичних платежів в умовах санкцій
Джерело: Reuters
Організація Об’єднаних Націй заявила, що відкрила російський банківський рахунок Совкомбанку у 2022 році, оскільки західні санкції ускладнили використання звичайних платіжних каналів, і з того часу отримала членські внески від трьох російських банків до програми фінансування клімату ООН.
“Секретаріат ООН відкрив російський банківський рахунок відповідно до нашої політики допомоги всім державам-членам у сплаті їхніх нарахованих внесків, в іншому випадку вони втрачають право голосу”, — сказав речник ООН.
Він додав, що відкриття цього банківського рахунку було “необхідним” і рахунок використовувався для отримання нарахованих і добровільних внесків до ООН.
“Відкриття рахунку було необхідним, оскільки інші звичайні канали платежу мали проблеми, пов’язані з санкціями”, – зазначив речник ООН.
У 2022 році Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) внесло Совкомбанк у свій список спеціально визначених громадян (SDN), фактично вигнавши банк з фінансової системи США, заборонивши торгівлю з американцями та заморозивши його активи в США.
Зараз банк шукає ліцензію Міністерства фінансів США на сплату членських внесків для Фінансової ініціативи Програми ООН з навколишнього середовища (UNEP FI), перевіряючи на спеціальні винятки для певних операцій російських банків.
Представник UNEP зазначив, що було отримано 114 000 доларів членських внесків від трьох російських банків, які входять до UNEP FI.
Заява Совкомбанку на отримання ліцензії OFAC все ще очікує на розгляд.
- 2023 рік став для Росії другим роком рекордного буріння нафти, що є ще одним свідченням того, що санкції Заходу – малоефективні.
- Японія та Сполучені Штати заявили у вівторок, 23 січня, що продовжуватимуть співпрацювати у збереженні санкцій проти Росії та підтримці України відповідно до угоди, досягнутої минулого року G7.
- За даними Bloomberg, Європейський Союз розпочав обговорення нового пакету санкцій проти РФ, який планують затвердити до 24 лютого.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.