ООН змушена закривати деякі свої проєкти через скорочення фінансування з боку США
Джерело: Reuters
У вівторок, 11 березня, управління ООН з прав людини повідомило про закриття кількох своїх програм через скорочення фінансування з боку США.
Речниця ООН з прав людини Равіна Шамдасані заявила, що скорочення фінансування торкнеться проєктів в Екваторіальній Гвінеї, Іраку, Україні та Колумбії, а також фонду для корінних народів, які підтримувалися Агентством США з міжнародного розвитку та Державним департаментом США.
“Є деякі країни, де нам доведеться скоротити частину нашої роботи, в тому числі Колумбія, в тому числі Ірак, а в інших місцях ми намагаємося перерозподілити фінансування”, – зазначила речниця.
Програму підтримки жертв тортур і родин зниклих безвісти в Іраку буде повністю закрито.
У виданні зазначили, що раніше США були найбільшим донором управління ООН з прав людини, забезпечуючи близько 14% його бюджету у 2024 році.
“Це час для більших, а не менших інвестицій у права людини. (Права людини – ред.) допомагають запобігати конфліктам, допомагають вирішувати кризи, допомагають запобігати кризам, тому він (Верховний комісар Волкер Тюрк – ред.) закликає всі держави збільшити свої інвестиції”, – сказала вона.
- Федеральний суддя зобов’язав адміністрацію президента США Дональда Трампа розблокувати фінансування програм допомоги іноземним державам, яку очільник Білого дому зупинив у перший тиждень на посаді президента.
- Окружний суддя США Амір Алі заявив, що адміністрація президента США Дональда Трампа, імовірно, порушила закони, затримуючи виплати майже 2 млрд доларів виділених Конгресом у межах USAID.
Правоохоронці повідомили про підозру у державній зраді чинному народному депутату від забороненої партії ОПЗЖ Федору Христенку, який був топовим агентом ФСБ РФ (резидентом).
Служба безпеки України прийшла до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури з перевіркою щодо дотримання законодавства про державну таємницю.
В іспанському житловому комплексі Cala Alta у Вільяхойосі, де раніше вбили російського пілота Максима Кузьмінова, загинув колишній посадовець Департаменту боротьби з організованою злочинністю МВС України Ігор Грушевський.
Служба безпеки України і Офіс генпрокурора України проводять щонайменше 70 обшуків щодо співробітників Національного антикорупційного бюро України.
Після обрання Дональда Трампа на посаду президента США, у діяльності Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) відчулися суттєві зміни. Одним із перших кроків нової американської адміністрації стало припинення фінансування міжнародної комісії аудиторів, яка на той момент перевіряла діяльність керівництва Бюро.