ОПЕК+ поки не відреагувала на заклик Трампа знизити ціни на нафту – Reuters
Джерело: Reuters
Міністр енергетики Саудівської Аравії та кілька його колег з ОПЕК+ провели переговори після заклику президента США Дональда Трампа знизити ціни на нафту.
Міністр енергетики Саудівської Аравії принц Абдулазіз бін Салман провів переговори з іракським та лівійським представником в Ер-Ріяді. Там же саудівський міністр також зустрівся з міністром енергетики Об’єднаних Арабських Еміратів для проведення неформальних переговорів.
ОПЕК+ об’єднує членів Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) і союзників, включаючи Росію.
На 3 лютого заплановане засідання Спільного міністерського моніторингового комітету, групи міністрів, яка може рекомендувати зміни в політиці.
П’ять делегатів ОПЕК+, повідомили агентству Reuters, що міністри, швидше за все, не внесуть жодних змін до наявного плану щодо збільшення видобутку з квітня. Двоє інших сказали, що про це ще рано говорити.
Міністр економіки Саудівської Аравії Фейсал аль-Ібрагім заявив своєю чергою, що Саудівська Аравія і ОПЕК “прагнуть до довгострокової стабільності нафтового ринку”.
Нагадаємо, Президент США Дональд Трамп під час свого виступу на Всесвітньому економічному форумі в Давосі закликав знизити ціну на нафту, адже це, на його думку, пришвидшить кінець російсько-української війни.
- Азійські ринки шукають нових постачальників нафти після того, як США запровадили 10 січня нові санкції проти російської нафти.
- Аналітики ISW зреагували на коментарі президент РФ Володимира Путіна щодо погроз лідера США Дональда Трампа знизити ціну на нафту, аби скоротити доходи Росії для війни з Україною.
- Адміністрація Трампа має намір суттєво посилити тиск на ключовий, енергетичний сектор російської економіки, котрий приносить у країну більш ніж половину всіх експортних доходів та забезпечує бюджету РФ кожен четвертий рубель податків.
На Сумщині за минулу добу, 22 червня, внаслідок російських атак загинуло троє осіб, ще 13 постраждало. Серед жертв та поранених – діти.
Зранку 23 червня російські окупанти вдарили по Запорізькому району.
Вранці 23 червня російські окупанти атакували зупинку громадського транспорту у Херсоні, поранивши чоловіка.
Протягом ночі 23 червня російські окупанти атакували Дніпропетровщину. Є постраждалий та руйнування.
США у Радбезі ООН закликали РФ укласти мирну угоду з Україною наголосивши, що час не на боці Москви.