Новини за темою: ОПЕК+

Відновлення судноплавства через Ормузьку протоку може послабити вплив ОПЕК на світовий ринок. Після завершення війни між Іраном та США виробники з Перської затоки, ймовірно, спробують максимально швидко збільшити експорт, щоб компенсувати втрати, завдані конфліктом.

Країни альянсу ОПЕК+ погодили четверте поспіль підвищення цільових показників видобутку нафти. Рішення ухвалили в неділю, попри те, що частина учасників постає перед обмеженнями експорту через геополітичну кризу.

3 травня ОПЕК+ має намір домовитися про помірне збільшення видобутку нафти, втім це збільшення залишиться переважно на папері, поки війна між США та Іраном продовжуватиме порушувати нафтопостачання в Перській затоці.

Рішення ОАЕ вийти з ОПЕК застало зненацька партнерів по картелю, з якими Емірати співпрацювали протягом шести десятиліть. Нині альянсу доведеться вести складну боротьбу за збереження впливу на глобальному нафтовому ринку.

Прессекретар глави РФ Дмитро Пєсков заявив, що Москва розраховує на продовження роботи ОПЕК+ після виходу Об’єднаних Арабських Еміратів.

Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що Росія планує залишитися в ОПЕК+. Москва сподівається, що група продовжить свою діяльність, попри рішення Об’єднаних Арабських Еміратів про вихід.

Об’єднані Арабські Емірати заявили, що виходять з Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) та ОПЕК+ (розширений формат організації) наступного місяця.

Ціна на нафту марки Brent у неділю злетіла до $80 за барель після того, як Іран заблокував найважливіший нафтовий шлях світу у відповідь на атаки США та Ізраїлю.

Деякі делегати ОПЕК+ заявили, що очікують, що група погодиться відновити помірне збільшення видобутку за результатами зустрічі цими вихідними, на якій буде переглянута політика на квітень.

Учасники ОПЕК+ вирішили не реагувати на обвал цін і залишили обсяги видобутку нафти на попередньому рівні. Група вирішила дистанціюватися від політичних конфліктів у Венесуелі та на Близькому Сході.