Open Government Partnership: Україна здобула нагороду у сфері відкритого урядування
Джерело: Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України
Україна отримала престижну нагороду у сфері відкритого урядування у світі – Open Government Partnership Special Recognition-2023.
Церемонія нагородження відбулася під час глобального Саміту відкритого урядування, що цього року проходить у Таллінні, Естонія.
Організатори події назвали нагороду для України символом поваги та визнання того, що українська спільнота ініціативи Open Government Partnership (Партнерство “Відкритий уряд”) на довгі роки залишиться натхненням для всього світу.
Під час прийняття рішення експерти OGP враховували, серед іншого, напрацювання державної цифрової екосистеми DREAM – Державна цифрова екосистема управління відновленням.
“Україна бере участь в ініціативі Партнерство “Відкритий уряд” від початку її створення, і ми особливо пишаємось цією нагородою. Це визнання того, що навіть під час війни ми дотримуємося найвищих стандартів прозорості та відкритості урядування як на місцевому, так і на державному рівнях. Ця нагорода – великий стимул розвивати та імплементувати найкращі практики та найсучасніші цифрові системи й інструменти задля ефективної, прозорої та підзвітної відбудови та модернізації України”, – сказав очільник Мінінфраструктури Олександр Кубраков.
Зазначимо, що у 2016 році міжнародну премію Open Government Awards у Парижі отримала Prozorro – державна електронна система публічних закупівель. A у 2021 році на саміті у Республіці Корея Україну нагороджено вдруге, за ІТ-рішення для продажу та оренди публічних активів “Prozorro.Продажі.”
У відомстві підкреслили, що розробка та імплементація системи управління відбудовою DREAM також відбувається відповідно до найвищих стандартів ефективності, прозорості та підзвітності. Зокрема, завдяки залученню громадянського суспільства через інтегрований модуль електронної демократії e-Dem, функції якого передбачають, зокрема, можливість внесення пропозицій, е-голосування та е-опитування.
Довідково. 8-й Глобальний Саміт Партнерства “Відкритий Уряд” відбувається у Таллінні за ініціативи урядового офісу Естонії та ініціативи Партнерство “Відкритий уряд” у співпраці з Департаментом поліції та прикордонної служби Естонії та Консульським відділом Міністерства закордонних справ Естонії.
Саміт об’єднав представників центральних, місцевих та регіональних влад, громадянського суспільства та політиків з усього світу для обговорення відкритого врядування у час цифровізації, збереження демократії, ефективність технологій задля більш відповідального та прозорого формування політики тощо.
Ініціативу Партнерство “Відкритий Уряд” створено 2011 року, вона об’єднує 75 країн і 104 органи місцевого самоврядування, що представляють понад два мільярди людей, а також тисячі громадських організацій.
- Застосунок “Дія” здобув спеціальну нагороду за дизайн на UX Design Awards, де було представлено понад 540 проєктів.
- Українська акторка Рита Бурковська, яка зіграла головну роль у фільмі “Бачення метелика”, номінована на Найкращу Європейську Акторку кінопремії SeptimiusAwards 2023.
- Інтерв’ю президента України Володимира Зеленського для шоу “Мій наступний гість не потребує представлення” з Девідом Леттерманом внесли до списку номінантів на премію “Еммі-2023”.
У 2025 році мобільні оператори почнуть поступове відключення своїх 3G-мереж, щоб звільнити частоти для розвитку 4G. Це дозволить покращити швидкість та якість зв’язку для користувачів.
3 січня президент Володимир Зеленський ухвалив рішення продовжити безвізовий режим для громадян Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, зокрема щодо в’їзду на територію України та транзиту через країну, на ще один рік.
На тимчасово окупованих територіях загарбники активно розвивають культ особистості російського диктатора Володимира Путіна.
У Братиславі словаки вийшли на протест проти політики прем’єр-міністра Фіцо. Учасники протесту заявили, що Словаччина має залишатися частиною Європи, а не підкорятися російському впливу.
Внаслідок потрійного ракетного удару по околиці Чернігова 3 січня загинув Олексій Гальонка — доцент кафедри філологічних дисциплін та методики їх викладання Чернігівського обласного інституту післядипломної освіти імені Ушинського.