Операція «Цитадель»: як ССО знищили обладнання РФ на нафтовій платформі у Чорному морі

Джерело: ССО ЗСУ

Під час успішної операції на одній з видобувних платформ у Чорному морі ССО ЗСУ знищили радіолокаційну станцію (РЛС) російських військових та обладнання, яке використовувала Росія для атак на південь України за допомогою дронів-камікадзе.

Одну з незаконно захоплених видобувних платформ росіяни використовували для підсилення роботи безпілотних літальних апаратів (БпЛА) іранського виробництва Mohajer-6. Вони встановили обладнання, що підвищує дальність і радіус його роботи, для збільшення ефективності розвідки та наступних ударів дронів-камікадзе “Shahed” по об’єктах критичної інфраструктури на півдні України.

Також на платформі противник встановив радіолокаційну станцію виявлення надводних об’єктів “Нева-Б”, яка дозволяла контролювати обстановку в північно-західній частині Чорного моря.

Спеціальна операція групи 73-го морського центру Спеціальних Операцій проводилася в зоні постійного патрулювання авіації та флоту Росії.

Вночі човни 73-го морського центру Спеціальних Операцій підійшли близько до видобувної платформи, де – після проведення спеціальних дій і зачистки – об’єкт було заміновано. Бойова група відійшла на безпечну відстань і здійснила підрив ворожої цілі, що призвело до захоплення важливого обладнання противника та знищення антени з радіолокаційною станцією.

Пресслужба ССО наголосила, що успішна спецоперація забезпечила безпечніше переміщення кораблів та обмежила можливості РФ в північно-західній частині Чорного моря.

Понад 30 знаменитостей знялися у відеоролику, в якому висловлювали підтримку Україні в другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Протягом дня, 24 лютого, російські загарбники здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 197 вибухів. 

Генеральний директор Міжнародної ради аеропортів Європи (ACI EUROPE) Олів’є Янковець в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна” наголосив, що без повноцінно функціональних аеропортів “ми не бачимо можливості відновлення України”.

В суботу, 24 лютого, міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін та CEO і співзасновник німецької компанії Helsing GmbH Гундберт Шерф підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва у сфері безпеки й оборони.

В другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок відвідала Одесу.